کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در مذاکره وزیر ارتباطات ایران با با مدیر بخش فضایی سازمان ملل توافق شد

سازمان ملل دو کارگاه در بخش فضایی در ایران برگزار می‌کند

وزارت ارتباطات , 23 فروردين 1398 ساعت 20:40

وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات در دیدار با مدیر بخش فضایی سازمان ملل از توافق برای برگزاری دو کارگاه در ایران خبر داد و گفت: برای مشکلاتی چون مدیریت سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها و یا حفاظت از جنگل‌ها در ایران تصمیم گرفتیم راهکارهای مشترکی پیدا کنیم تا تصاویر ماهواره‌ای در اختیار دانشمندان ما در ایران قرار بگیرد.


 
آی‌تی‌من- به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و‌فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات جمعه صبح در وین و در حاشیه دیدار با خانم «دیپیپو‌» مدیرکل دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل با اشاره به همکاری نزدیک با سازمان فضایی سازمان ملل گفت: از دفتر بحران سازمان ملل تشکر می‌کنم برای تهیه تصاویر از مناطق سیل‌زده یک همکاری بی‌نظیر  بین‌المللی خیلی خوبی صورت گرفت چراکه تصاویر مناطق سیل‌زده را با کیفیت خوب تهیه و در اختیار ما در ایران قرار دادند.

وی افزود: برای مشکلاتی چون مدیریت سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها و یا حفاظت از جنگل‌ها در ایران تصمیم گرفتیم راهکارهای مشترکی پیدا کنیم تا این تصاویر در اختیار دانشمندان ما قرار گیرد.

آذری جهرمی با بیان اینکه زمانی برای برگزاری کارگاه منطقه‌‌ای و بین‌المللی با حضور کشورهای منطقه که درگیر مسایل زیست محیطی هستند، مشخص کردیم گفت: این کارگاه با حضور دفتر سازمان ملل در ایران و دستگاه‌های مختلف از ایران و‌ از کشورهایی که درگیر مسایل زیست محیطی هستند، برگزار می‌شود. همچنین برای دریافت مشورت از کشورهای دیگر جهت تصویب قانون فضا کارگاهی در ایران برگزار خواهد شد.

عضو کابینه دولت با بیان اینکه دفتر فضایی سازمان ملل همواره از دستاوردهای فضایی و ‌صلح آمیز ایران حمایت داشته است، تصریح کرد: درباره برنامه‌های فضایی سال آینده و ماهواره‌هایی که در فضا قرار خواهیم داد مروری داشتیم و همکاری‌های‌مان را برای توسعه دستاوردهای صلح آمیز فضایی ادامه می‌دهیم که امیدوارم ضمن بهبود شرایط زیست محیطی، منافع کشورمان و منقطه ای را بهمراه داشته باشد.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این دیدار از نمایشگاه اقلام و دستاوردهای ماهواره‌ای بازدید کرد.

 


کد مطلب: 271627

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/271627/سازمان-ملل-دو-کارگاه-بخش-فضایی-ایران-برگزار-می-کند

ITMen
  https://www.itmen.ir