کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

به آیین نامه بیمه دیجیتال و بورس دیجیتال نیاز داریم

تسنیم , 2 ارديبهشت 1398 ساعت 21:14

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بورس سال گذشته دوره‌ای طلایی داشت و برای ورود شرکت‌های جدید به بازار اولیه تسهیلاتی ارائه شد؛ ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.آی‌تی‌من- فرهاد دژپسند دیروز در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بانک، بورس و بیمه که در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، گفت: هر چند در پایان نیمه نخست پارسال شرایط مطلوب نبود، اما مدیریت مناسبی برای برگرداندن ثبات در اقتصاد انجام شد.

وی افزود: تورم ماهانه از آبان ماه ٩٧ به تدریج رو به کاهش نهاد و بیکاری نیز کنترل شد.

به گزارش تسنیم، دژپسند ادامه داد: برخی متغیرهای اقتصادی در سال ٩٨ منجر به جهش نرخ برخی کالاها شده است و پیش بینی‌ها برای سال‌جاری وضعیت خوبی را نشان نمی‌دهد، اما برآوردها و پیش بینی‌ها صرفاً یک علامت است و باید از این پیش‌بینی‌ها و برآوردها، برای اعمال مدیریت بهتر بهره گرفت و امور را اصلاح کرد.

دژپسند در ادامه با تاکید بر این که غل و زنجیر باید از پای سرمایه‌گذار برداشته شود، افزود: بنگاه‌ها رشد خود را به تأمین مالی گره می‌زنند که این یک راه غلط است. بر این اساس باید به سمت بهبود فناوری رفت. وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یکی از گرفتاری‌های صادرات، قیمت تمام شده بالا در کشور است و باید به این موضوع نیز پرداخت.

به گفته وزیر اقتصاد، آئین‌نامه بانکداری دیجیتال برای بانک‌های دولتی ابلاغ شده است، که باید این آئین‌نامه برای بیمه و بورس هم اجرایی شود.


کد مطلب: 271751

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/271751/آیین-نامه-بیمه-دیجیتال-بورس-نیاز-داریم

ITMen
  https://www.itmen.ir