۰

راه‌اندازی نخستین شتاب‌دهنده در حوزه تولید غذاهای دریایی

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۸
راه‌اندازی نخستین شتاب‌دهنده در حوزه تولید غذاهای دریایی

آی‌تی‌من- به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری برای ایجاد یک شتاب دهنده در حوزه غذاهای دریایی با یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید این نوع غذاها در کشور به توافق رسیده است.

برای اجرایی شدن این طرح، نیازهای فناورانه، توانمندی شرکت متقاضی و نیازهای صنعت غذایی به صورت کامل مشخص شده و به ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ شده است تا  در مدت زمان کوتاهی نخستین شتاب‌دهنده غذاهای دریایی در کشور ایجاد شود.

با توجه به اینکه سرانه مصرف غذاهای دریایی در کشور ما بسیار پایین است و با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد، اقدامات فناورانه و نو می تواند، بهترین راهکار برای ترغیب مردم به استفاده از غذاهای دریایی باشد. غذاهایی که در سفره و سبد کالای خانوار ایرانی جای خود را به خوبی باز نکرده است.

موافقت مقدماتی برای ایجاد شتاب دهنده در حوزه تولید غذاهای دریایی صورت گرفته است و تا پایان سال جاری این شتاب دهنده عملیاتی می شود تا این شتاب دهنده بستر مناسبي براي تبديل ايده هاي جوانان كشورمان در حوزه غذاهای دریایی به كسب و كار را فراهم كند و پس از تبديل ايده جوانان به كسب و كار، زمينه جذب سرمايه، بالندگي و توسعه استارتاپ هاي ايراني را فراهم کند.

 
کد مطلب : ۲۷۲۲۶۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين