کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد:

20 کشور جهان مصرف‌کننده داروهای ایرانی می‌شوند

1 تير 1398 ساعت 22:54

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: یکی از اهداف معاونت علمی و فناوری راه اندازی شرکت های دانش بنیان، برای معرفی توانمندی متخصصان ایرانی به دنیا است. بر همین اساس، با تلاش یک شرکت دانش بنیان داخلی، داروهای ایرانی به بازار جهانی معرفی می شود.


 

آی‌تی‌من- به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری درباره مصرف داروهای ایرانی در دیگر کشورها، بیان کرد: با توجه به پیشرفت های کشور در 25 سال اخیر در زمینه تولید داروهای نو ترکیب دانش بنیان، یک واحد تولید داروی بیماری های خاص در ترکیه راه اندازی شده است.

وی افزود: محصولات انحصاری این شرکت دانش‌بنیان به عنوان بخشی از فعالیت متخصصان ایرانی در داخل کشورمان، با تولید در کشور ترکیه، ضمن تامین نیاز این کشور، به ارزش 100 میلیون دلار، از دروازه اروپا به 20 کشور جهان صادر خواهد شد.

به گفته قانعی، این واحد تولیدی با همت 8 متخصص ایرانی و با هدف صدور دانش و صادرات محصولات ایرانی راه اندازی شده است. 

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین تصریح کرد: ایران در زمینه تولید داروهای زیستی در دنیا جایگاه خوبی دارد. تلاش می کنیم توانمندی های کشور در زمینه تولید داروهای زیستی به کمک متخصصان داخلی به شکل ویژه ای در دنیا معرفی شود.

 


کد مطلب: 272296

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/272296/20-کشور-جهان-مصرف-کننده-داروهای-ایرانی-می-شوند

ITMen
  https://www.itmen.ir