۰

راهی برای دور زدن فناوری تشخیص چهره در خطوط هواپیمایی

تاریخ انتشار
شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۰
راهی برای دور زدن فناوری تشخیص چهره در خطوط هواپیمایی

آی‌تی‌من- یک گروه حقوق دیجیتال به همین منظور یک ابزاری توسعه داده‌اند که به مسافران کمک می‌کند تا خطوط هوایی که از فناوری تشخیص چهره(FRT) در هنگام سوار شدن مسافر در هواپیما استفاده نمی‌کنند را شناسایی کنند.

سایت AirlinePrivacy.com به مسافران کمک می‌کند تا پروازهای خود را از خطوط هوایی که می‌دانند از فناوری تشخیص چهره استفاده نمی‌کنند، رزرو کنند.

این گروه می‌گوید که ثبت و ذخیره داده‌های بیومتریک افراد در هنگام سوار شدن به هواپیما می‌تواند برای برخی افراد به دلیل نقض حریم خصوصی آنها به کابوس تبدیل شود.

مدت زمانی که اسکن چهره کاربران در سیستم می‌ماند مدتها است که نامعلوم است. با این حال، آنچه که میدانیم این است که شرکت‌های هواپیمایی گاهی اوقات این اطلاعات را به سازمان‌های فدرال انتقال می‌دهند.

شهروندان غیرآمریکایی می‌توانند اطلاعات بیومتریک خود را توسط «وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا»(Department of Homeland Security) تهیه کنند.

استفاده از فناوری تشخیص چهره تاکنون از لحاظ قانونی به رسمیت شناخته نشده است اما با این وجود، بعضی از خطوط هوایی مانند «خطوط هواپیمایی آمریکا»(American Airlines)، «بریتیش ایرویز»(British Airways) و شرکت هواپیمایی لوفتهانزا(Lufthansa) آلمان هنگام سوار شدن مسافران از این فناوری استفاده می‌کنند.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۲۲۹۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين