۰

برنامه استراتژیک امسال رایتل، ورود به بازار بورس است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹
سعید کریم زاده، مدیرعامل رایتل
سعید کریم زاده، مدیرعامل رایتل

آی‌تی‌من- نشست مشترک هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با اعضای هیأت مدیره، معاونان و مدیران شرکت خدمات ارتباطی رایتل به‌منظور بررسی پروژه اجرای طرح بزرگ تامین اجتماعی الکترونیکی برگزار شد.

محمدحسین عادلی، رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت تقویت رایتل به‌عنوان یک اپراتور هوشمند گفت: در آینده‌ای نه‌چندان دور صنعت ICT در زندگی مردم اهمیت بسیاری پیدا می‌کند و لذا این مهم است که رایتل بتواند با برنامه‌ریزی هدفمند سهم مهمی برای ایجاد ارزش‌افزوده داشته باشد و قطعا با توانمندی موجود این مهم دور از واقعیت نیست.

وی تاکید کرد: این سازمان از اقدام برای ارایه خدمات بهتر به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استقبال می‌کند و البته که رایتل نیز برای همین مهم حضور دارد و لذا با توجه به اهمیت الکترونیکی شدن پرونده‌های بیمه‌شدگان و اسناد در جلسه معینی به بررسی پتانسیل‌های آماده رایتل برای تحول ساختار خدماتی سازمان تامین اجتماعی می‌پردازیم.

همچنین محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با بیان رشد درآمد شرکت‌های زیرمجموعه شستا گفت: در یک سال اخیر با روند رو به رشد مناسبی ازنظر کسب درآمد مواجه بوده‌ایم و برخی از شرکت‌ها رشد درآمدی قابل‌توجهی داشته‌اند؛ اما باید گفت رایتل به دلیل بدهی و زیان‌های حاصل از توسعه زیرساخت‌ها شرایط سختی را ماهه‌ای اخیر داشته ولیکن قطعاً با حمایت و سرمایه‌گذاری مناسب و وجود توانایی مدیریتی و روند رو به رشد فعلی می‌تواند به درآمدزایی مورد انتظار برسد.

در ادامه سعید کریم‌زاده، مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی رایتل در این نشست با ارایه گزارشی از عملکرد ۶ ماه اخیر مدیریت خود و بررسی آن نسبت به زمان مشابه قبلی گفت: «در ۶ ماه اخیر شرکت رایتل علاوه بر کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها با رشد ۱۸ درصدی درآمد مواجه بوده و این در حالی است که در سال ۹۷ به علت افزایش هزینه‌ها این مجموعه با انباشت بدهی و زیان مواجه شده بود که با برنامه‌ریزی مناسب و حمایت شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به سمت کاهش آن حرکت می‌کنیم.

کریم‌زاده با تاکید بر تحول درآمدی سه‌ماهه نخست سال جاری گفت: در سه ماه نخست امسال درآمد رایتل به نسبت سه ماه نخست سال قبل ۴۶ درصد رشد داشته است که این بیانگر اثربخشی نگاه مدیریتی شستا برای ایجاد تحول ساختاری در رایتل است که می‌تواند منجر به بستر مناسب برای استراتژی‌های بلندمدت شود.

وی در ادامه تاکید کرد: با فعال‌سازی و به‌روزرسانی طرح‌های جذب مشترک ازجمله طرح تامین اجتماعی، روند جذب مشترکان در این اپراتور افزایش قابل‌توجهی یافت. فروش و توزیع سیم‌کارت در این دوره‌ی سه‌ماهه به بیش از ۱.۷۰۰.۰۰۰ رسید که نسبت به سه‌ماهه‌ی قبل از آن با رشد ۳.۱۶ برابری مواجه شد.

کریم‌زاده افزود: در انتهای اردیبهشت‌ماه ۹۸ تعداد تجمعی مشترکان فعال رایتل به بیش از ۵.۴ میلیون مشترک فعال ۳ ماهه و حدود ۴.۴ میلیون مشترک فعال یک‌ماهه رسید.
مدیرعامل رایتل گفت: سازمان تامین اجتماعی به‌عنوان سهام‌دار رایتل می‌تواند با حمایت‌های متمرکز و هدفمند ما را در مسیری که برای عبور از بحران انباشت زیان و بدهی‌های گذشته آغاز کرده‌ایم یاری کند و این مهم قطعا با اصلاح ساختار و تحقق برنامه استراتژیک رایتل در سال ۹۸ برای ورود به بازار سرمایه که در ابتدای سال به شستا ارایه‌شده است محقق خواهد شد.

وی به افزایش رشد درآمدی زیرمجموعه‌های هلدینگ رایتل پرداخت و گفت: علاوه بر شرکت خدمات ارتباطی رایتل، گروه شرکت‌های داتک در ۶ ماه اخیر به رشد ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل از آن دست‌یافته و این امر بیانگر توجه ویژه سهامداران به تحقق برنامه‌ها و رشد صنعت ICT در مجموعه شستا است.

کریم‌زاده کنترل و کاهش هزینه‌ها را یکی از سیاست‌های اصلی شرکت رایتل عنوان کرد و افزود: مدیریت هزینه‌های ارایه خدمات و هدفمندی تبلیغات و بازاریابی موجب کاهش هزینه‌های شرکت و افزایش کیفیت خدمات به مشترکان، استفاده از ظرفیت‌های سازمان تامین اجتماعی با تحول رویکرد تجاری رایتل موجب افزایش درآمدها شده است و تا پایان سال جاری بیش از ۹۰ درصد از برنامه پیش‌بینی‌شده محقق می‌شود.

مینا مهرنوش، عضو هیات مدیره و معاون تجاری رایتل نیز با تشریح رویکرد رایتل برای ارایه خدمات هوشمند در قالب اپلیکیشن به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی گفت: رایتل از این آمادگی برخوردار است که برای تمامی ذینفعان سازمان تامین اجتماعی از جمله بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران، ارایه‌دهندگان خدمات درمانی و کارفرمایان از طریق اپلیکیشن‌های طراحی شده خدماتی از جمله دفترچه الکترونیکی، امضا الکترونیکی همراه و پرداخت همراه را ارایه نماید که این مهم موجب رضایت ذینفعان خواهد بود.

 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۲۳۲۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين