کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

امکان عمده‌فروشی خدمات دسترسی بی‌سیم در حوزه ثابت فراهم شد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی , 23 تير 1398 ساعت 22:48

معاون امور رادیویی رگولاتوری اعلام کرد: امکان ارایه خدمات دسترسی بی‌سیم به صورت عمده‌فروشی در حوزه ارتباطات ثابت فراهم شد.


 
آی‌تی‌من- نسترن محسنی گفت: با اعطای پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم برای ارایه خدمات عمده‌فروشی، در حال حاضر امکان ارایه خدمات دسترسی بی‌سیم به صورت عمده‌فروشی به شرکت‌های مجاز از جمله دارندگان پروانه FCP و Servco فراهم شده است.

وی با بیان این که خدمات دسترسی بی‌سیم به صورت عمده‌فروشی روی باند فرکانسی ۲۶۰۰ مگاهرتز و به صورت TDD ارایه می‌شود گفت: این فرایند از زمان تدوین پیش‌نویس مصوبه ۲۰۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات آغاز شده و با تصویب مصوبه ۲۲۲ و صدور پروانه «ایجاد و بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم برای ارایه خدمات عمده‌فروشی» به نتیجه رسید.

محسنی افزود: شرکت فناوران نوین بنیان پاسارگاد به عنوان اپراتور دارنده پروانه بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم، در ۹۷ شهر از استان‌های مختلف کشور سایت‌های LTE ایجاد و راه‌اندازی کرده است که در آینده نزدیک این شبکه از ۹۷ شهر به ۱۲۵ شهر توسعه می‌یابد.

معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه متقاضیان دریافت این خدمت باید تقاضای خود را به اپراتور دارنده پروانه ارایه کنند گفت: دارنده پروانه نیز بر اساس مفاد پروانه بایستی تمام ظرفیت خود را بر اساس شرایطی عادلانه، رقابتی و به دور از تبعیض و در قالب قرارداد عمده‌فروشی به متقاضیان واگذار کند.

 


کد مطلب: 272449

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/272449/امکان-عمده-فروشی-خدمات-دسترسی-بی-سیم-حوزه-ثابت-فراهم

ITMen
  https://www.itmen.ir