کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تا پایان سال ۲۰۱۹

هواوی ۲۷۰میلیون گوشی می‌فروشد

یاهو فایننس , 7 مرداد 1398 ساعت 23:05

با ورود به نیمه دوم سال ۲۰۱۹ و پشت سر گذاشتن تحریم‌های آمریکا، شرکت هواوی همچنان به اهداف بلند مدت خود پایبند بوده و قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی رکورد جدیدی را در زمینه عرضه گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی به ثبت برساند.آی‌تی‌من- هرچند شرکت هواوی در سال 2019 با مشکلاتی نظیر تحریم‌های تجاری آمریکا مواجه شد؛ ولی علی‌رغم این موانع، مدیران هواوی اعلام کردند که این شرکت تا پایان سال 2019 موفق به عرضه 270 میلیون گوشی هوشمند در بازار جهانی خواهد شد. رن ژنگفی، بنیانگذار هواوی نیز در مصاحبه اختصاصی با Yahoo Finance این موضوع را متذکر شد.

در ابتدا هواوی عرضه 250 میلیون گوشی هوشمند تا پایان سال 2019 را برای خود هدف قرار داده بود. با این حال، به نظر می‌رسد که هواوی اهداف خود را گسترش داده است و قصد دارد تا تعداد گوشی بیشتری تا پایان سال جاری میلادی به بازارهای جهانی عرضه کند. در صورت دستیابی به آن، به احتمال قوی هواوی از اپل پیشی خواهد گرفت، به این معنی که هواوی تبدیل به بزرگترین سازنده گوشی در جهان خواهد شد. در سال گذشته، شکاف بین Huawei و Apple در فروش گوشی‌های هوشمند به 2.8 میلیون واحد کاهش یافته است، که پایین‌ترین نقطه با توجه به اطلاعات IDC است.

مدتی پیش رییس جمهوری ایالات متحده از مواضع خود در خصوص تحریم‌های تجاری هواوی عقب‌نشینی کرد. در همین راستا تجارت شرکت‌های آمریکایی از جمله گوگل با هواوی به حالت عادی برگشت و دیگر محدودیتی برای ثبت لایسنس آندروید روی گوشی‌های هوشمند این برند وجود ندارد.

اطلاعات IDC نشان می‌دهد که Huawei در سال 2018 حدود 206 میلیون گوشی عرضه می‌کند. این نشان می‌دهد که با رشد 20 درصدی، این شرکت می‌تواند در سال جاری حدود 250 میلیون گوشی تلفن همراه را عرضه کند.

از سوی دیگر، به گفته گو مینگهو، یکی از تحلیل‌گران معروف بازار جهانی موبایل، پس از آنکه هواوی توانست گواهی سرویس‌های موبایلی گوگل (GMS) را مجدداً به دست آورد؛ با از سرگیری فروش محصولات هواوی در اروپا، منجر به فروش بیشتر محصولات آن خواهد شد.

مینگهو معتقد است که با توجه به بازگشت حق ثبت لایسنس‌های آندروید روی محصولات هواوی، این شرکت تا پایان سال 2019 موفق به عرضه 260 میلیون گوشی هوشمند در بازار جهانی خواهد شد.

به اعتقاد گو مینگهو یکی از دلایل اصلی افزایش عرضه گوشی‌های هوشمند هواوی در سال 2019 سهم فروش بالای محصولات هواوی در بازار بزرگ کشور چین است. همچنین بازگشت گوشی‌های هوشمند میان‌رده و اقتصادی هواوی به بازار کشورهای خارجی، این شرکت را به اهدافش نزدیک‌تر می‌کند. اعمال تحریم‌ها از سوی دولت آمریکا باعث شد تا هواوی استراتژی فروش قدرتمند‌تری را اجرا کند. از طرفی با توقف روند تحریم‌ها از سوی آمریکا، فروش گوشی‌های هوشمند هواوی توسط فروشگاه‌ها و اپراتورها در کشور‌های خارجی از سر گرفته شده است.

تمام این موارد روی افزایش روزافزون عرضه محصولات هواوی در بازار جهانی تاثیر مستقیم دارد. طبق ادعای گو مینگهو، حتی اگر هواوی در سال جاری میلادی موفق به همکاری مجدد با گوگل نمی‌شد، عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند این برند تا پایان سال جاری میلادی به 230 میلیون دستگاه می رسید. البته با توجه به حذف تحریم‌ها این موضوع منتفی شده و شرکت‌های آمریکایی موفق به اخذ یا در حال دریافت مجوز از وزارت بازرگانی این کشور برای از سرگیری روابط تجاری خود با هواوی هستند.

در نتیجه براساس تحلیل‌های IDC و گو مینگهو ، هواوی توانایی ارائه 270 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در پایان سال 2019 را خواهد داشت که این شرکت را تبدیل به رقیبی جدی و خطرناک برای کسب مقام بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان می‌کند. دستیابی به این جایگاه با توجه به پیشرفت روزافزون این برند در بازار جهانی، غیرممکن به نظر نمی‌رسد.

 


کد مطلب: 272540

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/272540/هواوی-۲۷۰میلیون-گوشی-می-فروشد

ITMen
  https://www.itmen.ir