۰

رگولاتوری: «مینا مهرنوش» را به عنوان مدیرعامل رایتل به رسمیت نمی‌شناسیم

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷
مخالفت رگولاتوری با انتصاب مدیرعامل رایتل
مخالفت رگولاتوری با انتصاب مدیرعامل رایتل
 
آی‌تی‌من- حسین فلاح جوشقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، امروز تصویب الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی برای تصدی سمت‌های هیات مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه در حوزه ICT در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را اعلام کرد. بر اساس این مصوبه، صلاحیت حرفه‌ای اعضای هیات مدیره، مدیرعامل، قائم مقام و معاونین فنی و حرفه‌ای دارندگان پروانه ارتباطی و فناوری اطلاعات در هنگام انتصاب باید از سوی رگولاتوری تائید شود. همچنین این مصوبه برای مدیران جدیدی که از امروز برای انتصاب پست‌های مدیریتی معرفی می‌شوند لازم‌الاجرا است و مدیران منصوب شده قبلی را شامل نمی‌شود.

از سوی دیگر سازمان شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دیروز در خبری اعلام کرد که مینا مهرنوش به سمت مدیریت عاملی اپراتور سوم تلفن همراه (رایتل) منصوب شده است.
انتصاب مهرنوش به مدیریت عاملی رایتل از مدتی پیش مطرح و با مخالفت وزارت ارتباطات روبه‌رو شده بود.

شستا مدعی است که این انتصاب در روز دوم شهریورماه انجام شده و مشمول مصوبه جدید رگولاتوری نمی‌شود؛ اما رگولاتوری با این استدلال که تمامی نامه‌های رایتل از ابتدای شهریورماه تا کنون با امضای سرپرست این اپراتور ارسال شده و تغییرات در مدیریت این اپراتور نیز در روزنامه رسمی ثبت نشده است، با این استدلال موافق نیست.

بر اساس این گزارش، خبرنگار فناوران دیروز به اطلاعیه‌ای دست‌یافت که از سوی رگولاتوری درباره انتصاب مدیرعامل رایتل منتشر شده است. متن این اطلاعیه به این شرح است:

«با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص انتصاب مدیرعامل جدید برای  شرکت خدمات ارتباطی رایتل ، ذکر موارد زیر ضروری است:
1- بر اساس پروانه‌های صادر شده از سوی رگولاتوری، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای تمامی دارندگان پروانه لازم الاجراست و این موضوع  در پروانه رایتل نیز با صراحت قید شده است.

2-  مصوبه الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای مدیران و دارندگان پروانه در حوزه ICT به اپراتور مذکور ابلاغ و برای اپراتور  درباره انتصاب مدیرعامل جدید نیز لازم الاجراست.

3- علیرغم ادعای انتصاب مدیرعامل جدید از دو شهریور ماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای شهریور تاکنون با امضای سرپرست این اپراتور انجام شده است.

4- بر اساس مصوبه کمیسیون  هرگونه انتصاب قبلی در خصوص مدیرعامل و اعضای هیات مدیره که در روزنامه رسمی ثبت شده باشد مشمول مصوبه اخیر کمیسیون نمی‌باشد که این موضوع در خصوص مدیرعامل جدید محقق نشده است .
 لذا با توجه به موارد فوق و به دلیل عدم رعایت مصوبه کمیسیون این انتصاب از نظر رگولاتوری فاقد وجاهت بوده و اقدامات و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود. بدیهی است در صورت اصرار شرکت مذکور برای انتصاب ایشان لازم است تا مشخصات و سابقه کاری ایشان برای رگولاتوری ارسال شود تا مراحل بررسی صلاحیت حرفه‌ای ایشان بر اساس مصوبه کمیسیون صورت پذیرد.»

از سوی دیگر، شنیده‌ها حاکی است که پس از انتصاب مهرنوش به عنوان مدیرعامل جدید رایتل، سه عضو هیات مدیره این شرکت استعفا داده و از امضای صورت جلسه انتصاب خودداری کرده‌اند. البته آی‌تی‌من مستقلا قادر به تایید این خبر نیست.
 
کد مطلب : ۲۷۲۷۹۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين