کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

26 میلیارد تومان هزینه ارتباطات به زوار اربعین برمی‌گردد

30 مهر 1398 ساعت 18:26

درخواست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از همراه اول و ایرانسل برای محاسبه اینترنت آزاد زائران اربعین به نرخ بسته‌های رومینگ، مورد اجابت هر دو اپراتور قرار گرفت و 26 میلیارد تومان به مردم باز می‌گردد.آی‌تی‌من- محمدجواد آذری جهرمی، در پایان مراسم اربعین، درباره خدمات ارتباطی گلایه اصلی زائران را محاسبه نرخ آزاد اینترنت عنوان کرده بود. بر همین اساس از اپراتورها خواسته بود که با کسب رضایت سهامداران عمده، همه مصارف را در قالب بسته محاسبه  پول های اخذ شده را با زوار بازگردانند.

با رایزنی های و پیگیری های انجام گرفته این مهم محقق شده و وزیر ارتباطات در توییتی که دوشنبه شب در صفحه شخصی خود منتشر کرد، با هشتگ حق‌الناس نوشت: الوعده وفا! از فردا شب بازگشت هزینه‌های اینترنت کاربران در ایام اربعین که آزاد استفاده کرده بودند آغاز می‌شود. ممنون از همراه اول و ایرانسل که با هماهنگی سهامداران عمده‌اشان این ۲۶ میلیارد تومان را به مردم پرداخت می‌کنند و با پیامک به آنها اطلاع می‌دهند.
 
اطلاعیه همراه اول
در همین رابطه همراه اول از محاسبه تمامی مصارف اینترنتی زائران اربعین در قالب بسته های ویژه این ایام خبر داد.

براساس این گزارش هم زمان با پایان مراسم اربعین حسینی (ع) و بدنبال استقبال بی سابقه مشترکین همراه اول از خدمات رومینگ ارائه شده توسط این اپراتور، مصارف آزاد اینترنت رومینگ زائران در قالب بسته های رومینگ ویژه این ایام محاسبه خواهد شد.

این اطلاعیه با اشاره به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به اپراتور اول تلفن همراه، تاکید کرده است، تمامی مصارف اینترنتی زائران در قالب بسته‌های رومینگ ویژه ایام اربعین بازمحاسبه شده و مازاد پرداختی در صورت وجود به مشترکین بازگردانده خواهد شد.

همراه اول در این اطلاعیه تصریح کرده است: «اساساً هزینه های رومینگ بر اساس نرخ اعلامی توسط اپراتورهای کشور میزبان تعیین می‌شود و در ارائه خدمت رومینگ به زائرین اربعین حسینی (ع) نیز بنای این اپراتور، ارائه خدمات رومینگ به قیمت تمام شده بوده و هزینه‌های مصرف تنها با لحاظ بهای لینک‌های بین‌المللی و هزینه‌های ارزی پرداختی به اپراتورهای کشور میزبان محاسبه شده است.»

بنا بر این اطلاعیه ما به التفاوت نرخ مصرف آزاد اینترنت و بسته‌های رومینگ در قالب «بستانکاری» در قبوض مشترکان دائمی و اعمال «شارژ» در حساب مشترکان اعتباری، منظور خواهد شد.

مدیرعامل ایرانسل نیز پیش از این در نشستی خبری و در پاسخ به خبرنگاران گفته بود که درخواست وزیر ارتباطات اجرایی خواهد شد. 


کد مطلب: 272982

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/272982/26-میلیارد-تومان-هزینه-ارتباطات-زوار-اربعین-برمی-گردد

ITMen
  https://www.itmen.ir