۰
قائم مقام همراه اول خواستار شد:

رگولاتور بانکی اجازه حضور شرکت‌های بزرگ مخابراتی در حوزه بانک و پرداخت را بدهد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۱
حمیدرضا نیکوفر، قایم مقام همراه اول
حمیدرضا نیکوفر، قایم مقام همراه اول

آی‌تی‌من- حمیدرضا نیکوفر، قائم مقام مدیر عامل همراه اول در نخستین «سمپوزیوم بانکداری نوین» با بیان اینکه اپراتور اول در حال حاضر ۶٠ میلیون مشترک دارد و بزرگ‌ترین شبکه تلفن همراه را از منظر تعداد مشترک و حجم مصرف اینترنت در کشور راهبری می‌کند گفت: صنعت ارتباطات سیار و بانکداری با صدور مجوز برای اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) وارد همکاری‌های رسمی شده‌اند.

براساس گزارش شرکت ارتباطات سیار، وی با ابراز علاقه نسبت به گسترش همکاری‌های این دو صنعت ادامه داد: البته پیش از ارائه پروانه‌های اپراتور مجازی تلفن همراه نیز در قالب «سرویس‌های پرداخت» یا همان USSDها همکاری‌هایمان با بانک ها شکل گرفته بود‌، اما باید تمامی این همکاری‌ها را در حوزه دیگری دنبال کنیم تا منجر به هم‌افزایی بیشتر در صنعت بانکی، پرداخت و اپراتوری ارتباطات سیار شود و در نهایت هم مردم از منافع آن بهره‌مند شوند.

قائم مقام شرکت ارتباطات سیار ایران با تاکید بر اینکه در زمان نبود تکنولوژی باند پهن، اقدام به راه‌اندازی کانال USSD کردیم، گفت: اکنون نفوذ سرویس‌های مبتنی بر این بستر تا حدی شده که هیچکس نمی‌تواند آن را از مشترک نهایی بگیرد؛ منفعت همکاری‌های متقابل را نیز هم بازیگران حوزه بانکی بردند و هم اپراتورها.

نیکوفر گفت: کانال USSD اکنون به یک سرویس خوب و قابل اعتماد تبدیل شده که حتی وزارت کشور بخشی از پروسه انتخابات را روی این بستر انجام می‌دهد.

نیکوفر «گوشی‌های هوشمند» را بزرگ‌ترین ترندی دانست که محرک تغییر در دنیا به حساب می‌آید و قادر است صنعت را تکان دهد؛ از این رو افزایش همکاری‌های صنعت مخابرات و بانکی که هر دو بیشتر بر بازارهای B2C متمرکز هستند، مزیت‌های چشم گیری به همراه خواهد آورد.

قائم مقام همراه اول سرمایه گذاری ٣٠ هزار میلیارد تومانی بخش ارتباطات سیار در سالیان گذشته را نمودی از فراهم بودن ظرفیت‌های لازم برای نقش آفرینی بانک ها بر روی این بستر عنوان کرد و با اشاره به تجارب موفق و ناموفق رگولاتوری ارتباطات در این سال ها، تصریح کرد: با افزایش همکاری‌های رگولاتوری بانکی و مخابراتی، دامنه تجارب موفق نیز بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: رگولاتوری ارتباطات با صدور مجوزهای «اپراتورهای مجازی تلفن همراه»، حسن نیت خود را به بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت نشان داد، زیرا هم اکنون حدود چهار پنج پروانه اپراتور مجازی برای بانک‌ها صادر شده است؛ لذا اکنون ما از رگولاتور حوزه بانکی انتظار داریم تا آنها نیز با صدور مجوزهای لازم، اجازه ورود شرکت‌های بزرگ مخابراتی را به بعضی از حوزه‌های بانکی و پرداخت بدهند.

نيکوفر سهم هر دو صنعت از GDP را ناچیز و کمی بیش از دو درصد عنوان کرد و در ادامه یادآور شد: همراه اول بزرگترین خدمات کیف پول همراه را در کشور دارد، اما برای حرکت در این مسیر نیازمند چارچوب‌های جدید مقررات گذاری است.

براساس این گزارش نخستین سمپوزیوم بانکداری نوین چهارشنبه شب (یکم آبانماه) با حضور مدیران بانکی و جمعی از مدیران صنعت تلکام با هدف «بررسی روند دیجیتالی شدن بانک ها و تحول در مدل کسب و کار عملیاتی» و در قالب محورهای تفکر و تحول دیجیتال، مدل نوین کسب و کار بانک ها، بانکداری خرد - تجاری و شرکتی، اقتصاد بانکداری باز، بانکداری داده باز و رگولاتوری در بانکداری نوین در هتل پارسیان آزادی برگزار شد. 
کد مطلب : ۲۷۲۹۹۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين