کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اخطار به اصناف برای جلوگیری از گران‌فروشی گوشی موبایل

فارس , 2 آذر 1398 ساعت 19:49

عضو هیأت مدیره و رئیس کمیسیون نظارت و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل با بیان ارسال اخطاریه‌ای به اصناف گفت: معاملات عمده فروشی با سود سه درصد و خرده فروشی با سود حداکثر ۷ درصد انجام تا از سوءاستفاده برای گران‌فروشی موبایل جلوگیری شود.آی‌تی‌من- رضا قربانی عضو هیأت مدیره و رئیس کمیسیون نظارت و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل با بیان تمهیدات این کمیسیون برای جلوگیری از گران فروشی تلفن همراه گفت: برای جلوگیری از تاثیر گذاشتن التهابات مربوط به قیمت بنزین روی قیمت تلفن همراه درخواست جلسه فوق العاده‌ای داشتیم تا برای کنترل بازار تمهیدات لازم اندیشیده شود و پس از آن اطلاعیه‌ای صادر کنیم.

وی افزود: اخطاریه به اصناف برای عمده فروشی با سود سه درصد و خرده فروشی با سود حداکثر ۷ درصد داده‌ایم تا در این شرایط سوء استفاده‌ای برای گران فروشی صورت نگیرد.

قربانی با تاکید بر اینکه قیمت ارز در روزهای اخیر نوساناتی داشته، یادآور شد:  از ۱۰ روز قبل نیز وزارت صنعت معدن و تجارت در ثبت سفارش‌ها دچار اختلالاتی شده است.

وی گفت: ثبت سفارشات وزارت صنعت معدن و تجارت که در ۴۸ ساعت انجام می‌شد به دلیل اختلالات به وجود آمده  به ۲۰ روز کشیده شده است که این موضوع بر افزایش قیمت تلفن همراه نیز تاثیر می‌گذارد.

 


کد مطلب: 273076

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/273076/اخطار-اصناف-جلوگیری-گران-فروشی-گوشی-موبایل

ITMen
  https://www.itmen.ir