۰

هواوی تا سال ۲۰۲۱ جای سامسونگ را می‌گیرد

تاریخ انتشار
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
هواوی تا سال ۲۰۲۱ جای سامسونگ را می‌گیرد
هواوی تا سال ۲۰۲۱ جای سامسونگ را می‌گیرد

آی‌تی‌من- شرکت چینی هواوی با وجود مشکل تحریم‌ها از سوی آمریکا، فاصله خود در سهم بازار را با رقیب کره‌ای‌اش، سامسونگ کم کرده و به زودی تبدیل به بزرگترین سازنده گوشی هوشمند جهان می‌شود.

اطلاعات موسسه استراتژیک آنالیتیکس نشان می‌دهد سامسونگ در سال جاری میلادی بیشترین سهم بازار را برای گوشی‌های هوشمند در اختیار داشته است. پیش بینی می شود این شرکت کره جنوبی تا پایان سالجاری میلادی، 323 میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند و با 21.3 درصد بیشترین سهم بازار را همچنان حفظ کند.

ولی هواوی در حال نزدیک شدن به بزرگترین تولید کننده گوشی هوشمند جهان است. این شرکت بزرگ چینی در سال جاری 251 میلیون دستگاه گوشی عرضه کرده که 17.7 درصد بازار گوشی هوشمند را در اختیار می‌گیرد و نسبت به 14.4 درصد سهم در سال 2018 بسیار بیشتر است. به این ترتیب، فاصله بین این دو شرکت بزرگ فناوری  به 3.6 درصد می‌رسد. فاصله آنها در سال گذشته 5.9 درصد بود.

این کمپانی چینی توانسته باوجود تحریم‌های ایالات متحده که بر فروش آن در آمریکا و اروپا تاثیر گذاشته، عملکرد خود را مدیریت کند. این شرکت با عملکردی قوی در خانه، از دست رفتن بازار آمریکا و اروپا را جبران کرده است.

اپل هم جزو سه تولیدکننده برتر گوشی هوشمند در جهان است که در رتبه سوم قرار دارد و سال گذشته رتبه دوم خود را در اختیار هواوی قرار داد. انتظار می‌رود این سازنده گوشی‌های آیفون در سال جاری میلادی کمتر از سال 2018 فروش داشته باشد و با 193 میلیون واحد گوشی هوشمند، 13.6 درصد سهم بازار را در اختیار بگیرد.


 
مرجع : GSMArena
کد مطلب : ۲۷۳۱۷۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين