۰

آمریکا صادرات نرم‌افزارهای هوش مصنوعی را محدود کرد

تاریخ انتشار
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷
محدودیت در صادرات نرم افزارهای هوش مصنوعی آمریکا
محدودیت در صادرات نرم افزارهای هوش مصنوعی آمریکا

آی‌تی‌من- بر اساس قانون جدیدی که از پس‌فردا (دوشنبه) اجرایی می‌شود، شرکت‌هایی که انواع خاصی از نرم‌افزارهای تصویرسازی موقعیت مکانی را از آمریکا صادر می‌کنند، باید برای ارسال این گونه نرم‌افزارها به خارج از ایالات متحده، مجوز دریافت کنند. فقط صادرات به کانادا از دریافت مجوز مستثنی شده است.

بنا به گزارش رویتر، در سال 2018 میلادی قانونی به تصویب رسیده بود که بر اساس آن، وزارت بازرگانی ایالات متحده، با اهداف اقتصادی و امنیتی، موظف به تدوین قوانینی به منظور نظارت بیشتر بر صادرات فناوری‌های حساس به کشورهای رقیب مانند چین شد و حالا محدودیت صادرات نرم‌افزارهای هوش مصنوعی، نخستین قانونی است که بر این اساس ابلاغ شده است.

این قانون برای اجرا درون مرزهای ایالات متحده تدوین شده، اما مقامات آمریکایی در آینده می‌توانند این قانون را با هدف تدوین مقرراتی جهانی برای صادرات این گونه محصولات، با نهادهای بین‌المللی نیز به اشتراک بگذارند.

در روزهای اخیر نمایندگان از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه نسبت به کندی در تصویب قوانین در زمینه کنترل صادرات اظهار نگرانی کرده‌اند. چاک شومر، رهبر حزب اقلیت سنا نیز از وزارت بازرگانی درخواست تسریع در فرایند تصویب قوانین کرده است.

وزارت بازرگانی آمریکا درباره این قانون اعلام کرده است: دولت اعتقاد دارد که اعمال سریع این کنترل‌ها برای امنیت ملی ضروری است، اما در عین حال می‌خواهد که فرصت اظهارنظر و نقد درباره موارد جدید کنترل را به ذی‌نفعان بدهد.
 


 
 
کد مطلب : ۲۷۳۲۴۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين