کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آلفابت هم به باشگاه تریلیون دلاری‌ها پیوست

The Guardian , 28 دی 1398 ساعت 21:19

آلفابت، که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود، به چهارمین شرکتی تبدیل شد که ارزشش از یک تریلیون دلار فراتر می‌رود. پیش‌تر مایکروسافت، اپل و آمازون باشگاه شرکت‌های تریلیون دلاری را تشکیل می‌دادند.


 
آی‌تی‌من- ارزش بازار آلفابت بر اساس سهام‌ عرضه شده‌اش در بورس از یک تریلیون دلار گذشته و در آخرین ساعات معاملات پنج‌شنبه گذشته به رکورد هر سهم 1450 دلار و 16 سنت رسید.

آلفابت در زمان عرضه اولیه سهام در بورس، ارزشی در حدود 23 میلیارد دلار داشت. سهام این شرکت با توجه به رشد درآمدهای تبلیغات، جست‌وجو و یوتیوب رشدی مداوم داشته است. علاوه بر این اکوسیستم اندروید و عرضه محصولات هوشمند از جمله گوگل هوم و دستیار صوتی گوگل، این درآمدها را با افزایش چشمگیری مواجه کرده است.
 
البته این تازه آغاز یک دوره از رشد سریع است و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که آلفابت خواهد توانست از مرز ارزش 2 تریلیون دلار نیز بگذرد. از جمله کریستوفر روزباخ، مدیر ارشد شرکت سرمایه‌گذاری J Stern & Co معتقد است که رشد ارزش سهام این شرکت ادامه‌دار خواهد بود.
 
وی می‌گوید: حالا که آلفابت هم به مایکروسافت و اپل و آمازون پیوسته، شروعی تازه برای این شرکت رقم خورده است. آلفابت هنوز، هم در کسب‌وکار اصلی تبلیغات و هم در کسب‌وکارهای دیگری مانند رایانش ابری جای رشد قابل توجهی دارد.
 
وی می‌افزاید: آلفابت در صنایع دیگری نیز موجب تحول شده که از آن جمله می‌توان به خدمات سلامت اشاره کرد. سرمایه‌گذاری‌های هنگفت آلفابت، به این شرکت یک مزیت رقابتی پایدار بخشیده است.
 
بر اساس این گزارش، آلفابت هم اکنون سومین شرکت پرارزش آمریکایی محسوب می‌شود. در این زمینه اپل با ارزش 1.4 تریلیون دلار اول و مایکروسافت با ارزش 1.27 تریلیون دلار دوم است. آمازون نیز فعلا ارزشی در حدود 931 میلیارد دلار دارد.
 
 
 


کد مطلب: 273286

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/273286/آلفابت-هم-باشگاه-تریلیون-دلاری-ها-پیوست

ITMen
  https://www.itmen.ir