۰
با تحلیل مناظره نیوهمپشایر

هوش مصنوعی: بوتجج می‌تواند ترامپ را شکست بدهد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷
از راست به چپ: جو بایدن، برنی سندرز، پیت بوتجج
از راست به چپ: جو بایدن، برنی سندرز، پیت بوتجج
 
 آی‌تی‌من- مدل هوش مصنوعی با نام Polly که ابزار تحقیقات بازار و پیش‌بینی ساخته شرکت Advanced Symbolics Inc است با آنالیز مناظره و بررسی آرای 11 هزار و 227 نفر از رای دهندگان ایالت نیوهمپشایر، به این نتیجه رسید که پیت بوتجج، شهردار سابق ساوت بند ایندیانا، در دستیابی به هدف خود و متقاعد کردن مردم به اینکه می‌تواند ترامپ را شکست بدهد، موفق بوده است.
 
 
رده‌بندی انتخابات اولیه حزب دموکرات در نیوهمپشایر استخراج شده از ابزار هوش مصنوعی Polly

کنتون وایت (Kenton White) محقق ارشد ASI در گزارش خود از این تحلیل هوش مصنوعی نوشت: بوتجج در نیمه اول مناظره پرقدرت ظاهر شد و در حالی که سایر کاندیداها به او حمله  می‌کردند و می‌گفتند که او کاندیدای مناسبی برای شکست دادن ترامپ نیست، رای‌دهندگان نیوهمپشایر با آنان مخالف بودند. نتایج برنامه هوش مصنوعی Polly نشان می‌دهد که سه چهارم درصد رای دهندگان این ایالت، پس از اینکه او توجیهاتی قوی آورد و خود را کاندیدای مناسب برای شکست دادن ترامپ معرفی کرد، به طرفداران  او تبدیل شده‌اند.

البته بر اساس تحلیل Polly همچنان برنی سندر در میان کاندیداهای حزب دموکرات، پیشتاز است؛ اما پیت بوتجج خود را به جایگاه دوم رسانده و شانس‌های جو بایدن، رو به کاهش است.

وایت گفت: در کل، بوتجج باید رای دهندگان نیوهمپشایر را متقاعد می‌کرد که پیروزی‌اش در  مناظره ایالت آیوا اتفاقی نبوده و در این کار موفق شد.

در مناظره آیوا، از سندرز و بوتجج به عنوان برندگان مناظره یاد می‌شود.

وایت افزود: بوتجج با تقریبا یه درصد کامل، برنده واضح مناظره امشب (نیوهمپشایر) بود و مقام دوم خود را برای انتخابات اولیه حزب محکم کرد. سندرز پیشتازی خود را در میان رای دهندگان نیوهمپشایر حغظ کرد؛ اما نتوانست نظر کسانی را که به او تمایلی نداشتند، تغییر دهد. بایدن نیز به سقوط ادامه داد.

 
کد مطلب : ۲۷۳۳۷۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين