۰
طی ماه‌های آینده

گوشی هوشمند ارزان می‌شود

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۸
کاهش قیمت جهانی گوشی‌های هوشمند طی ماه‌های آینده
کاهش قیمت جهانی گوشی‌های هوشمند طی ماه‌های آینده

آی‌تی‌من- بر اساس گزارش بخش سرمایه گذاری شیائومی، قیمت گوشی‌های اندرویدی 4G طی ماه‌های آینده به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد که چندین عامل در این کاهش قیمت نقش مهمی بازی می‌کنند؛ یکی از آنها کاهش قیمت سری آیفون 11 در چین است.

با کاهش قیمت آیفون در چین، اگر تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند چینی بخواهند در مقابل اپل رقابت کنند، مجبورند قیمت گوشی‌های رده بالای خود را کاهش دهند. 

علاوه بر این، توسعه‌ی سریع شبکه 5G در کشور چین و افزایش تعداد گوشی‌های هوشمند 5G باعث می‌شود تا گوشی‌های 4G از نظر کاربران جذابیت کمتری داشته باشد. 

از سوی دیگر شیوع ویروس کرونا باعث کاهش قیمت گوشی در سراسر جهان خواهد شد. در حال حاضر نشانه‌هایی از رکود بازار گوشی‌های هوشمند در بازارهای کلیدی مانند اروپا و آمریکای شمالی و جنوبی وجود دارد. به این ترتیب تولیدکنندگان تلاش می‌کنند که در چنین شرایطی نیز با یکدیگر رقابت کنند و به همین دلیل اپل قیمت سری گوشی‌های آیفون 11 را در چین کاهش داده است. گزارش‌ها حاکی است که با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، میزان فروش گوشی به شدت کاهش یافته است چرا که گوشی جزو اولویت‌ خرید کاربران نیست، بنابراین تولیدکنندگانی مثل اپل تلاش می‌کنند با کاهش قیمت‌ها کاربران را تشویق به خرید گوشی کنند. از سوی دیگر اپل در حال توسعه‌ی نسل بعدی آیفون است که تا اواخر سال‌جاری میلادی راهی بازار خواهد شد و این موضوع نیز بر کاهش قیمت آیفون ۱۱ تاثیر گذار خواهد بود.

باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا این کاهش قیمت در بازار ایران نیز اتفاق خواهد افتاد یا خیر. چرا که این روزها علاوه بر شیوع ویروس کرونا که باعث کسادی بازار شده، افزایش نرخ دلار نیز تاثیر بدی روی قیمت‌ها گذاشته و این روزها اگرچه بازار بی‌مشتری است اما قیمت‌ها نیز روند صعودی به خود گرفته و شاهد افزایش بیش از پیش قیمت گوشی هستیم. حالا با کاهش جهانی قیمت گوشی انتظار می‌رود که قیمت گوشی نیز در ایران روند نزولی به خود بگیرد.
 
مرجع : GSMArena
کد مطلب : ۲۷۳۵۳۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين