کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دستور الکترونیکی شدن بیمه شخص ثالث ابلاغ شد

آی تی من (ITMEN) , 29 ارديبهشت 1399 ساعت 3:28

رییس کل بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه‌ای ابلاغ کرد که به منظور تسهیل دسترسی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات بیمه‌نامه‌های خود و ارایه خدمات بیمه‌ای به آنها بدون نیاز به ارایه نسخه فیزیکی بیمه‌نامه، از ابتدای خردادماه سال جاری اقدامات چهارگانه زیر را انجام دهند.آی‌تی‌من - غلامرضا سلیمانی در این ابلاغیه شرکت‌های بیمه‌ای را موظف کرده است تا زیرساخت‌های لازم برای دسترسی و اخذ الکترونیکی کلیه اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث صادره را با حفظ امنیت اطلاعات شخصی اشخاص، برای بیمه‌گذاران خود فراهم کنند.

رییس شورای عالی بیمه همچنین به شرکت‌های بیمه‌ای تاکید کرده است که کلیه بیمه‌نامه‌های شخص ثالث خود را پس از دریافت کد یکتا از بیمه مرکزی ایران صادر کرده و لینک دریافت نسخه قابل چاپ بیمه‌نامه را از طریق ارسال پیامک، کد یکتا، آدرس الکترونیکی صفحه استعلام اصالت بیمه‌نامه از بیمه مرکزی ایران و نیز از آن شرکت را به بیمه‌گذاران خود اعلام کنند.

سلیمانی در این ابلاغیه اعلام کرده است که شرکت‌های بیمه‌ای کلیه فرآیندهای صدور و پرداخت خسارت بیمه‌نامه شخص ثالث از جمله فروش و تمدید بیمه‌نامه، اعمال تخفیف عدم خسارت و رسیدگی و پرداخت خسارت را بدون نیاز به ارایه بیمه‌نامه فیزیکی انجام دهند.

رییس کل بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه‌ای را موظف کرده است که این موارد را از طرق مقتضی به اطلاع بیمه‌گذاران و سایر ذی نفعان برسانند.

 


کد مطلب: 273671

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/273671/دستور-الکترونیکی-شدن-بیمه-شخص-ثالث-ابلاغ

ITMen
  https://www.itmen.ir