کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

با امضای تفاهمنامه عملیاتی شد

همکاری سازمان فاوای شهرداری و ایرانسل در گسترش خدمات هوشمند

30 ارديبهشت 1399 ساعت 16:59

 تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک میان سازمان فاوای شهرداری تهران و ایرانسل به صورت آنلاین در حوزه گسترش خدمات هوشمند به امضای دو طرف رسید.آی‌تی‌من- در این نشست که روز ۲۸ اردیبهشت به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شد، حامد مظاهریان، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان، بیژن عباسی، مدیرعامل ایرانسل و جمعی از متخصصان دو مجموعه و اصحاب رسانه حضور داشتند.

مظاهریان در ابتدا با تاکید بر پیشرفت سریع در حوزه خدمات هوشمند شهری در دوره شیوع ویروس کرونا گفت: امیدوارم که این تفاهمنامه نیز گامی‌اساسی در جهت تثبیت جایگاه شهرداری تهران به عنوان مرکز نوآوری تخصصی شهر هوشمند باشد و شهرداری تهران با اجرای برنامه‌های خود در حوزه هوشمندی، به مرجعی برای سایر کلانشهرهای کشور در این مدل تبدیل شود.

فرجود هم با اشاره به سابقه مثبت همکاری‌های مشترک میان شهرداری تهران و ایرانسل، در توضیح برخی محورهای این تفاهمنامه افزود: ایجاد بستر تست بِد (test bed) یا مرکز آزمون برای حوزه‌های مختلفی مثل شبکه، خدمات و شهر هوشمند از مواردی است که در این تفاهمنامه مورد توافق قرار گرفته است و همچنین اکسپرینس سنتر (experience center)  که برای استفاده اولیه محصولاتی است که در آینده در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران همچنین به پهنه‌های شهر هوشمند در پایتخت و ارائه راهکارهای هوشمند برای خدمات رسانی به شهروندان به عنوان سایر محورهای این تفاهمنامه اشاره کرد و تعهد به اجرای بندهای آن را حائز اهمیت بسیار دانست.

در ادامه این نشست، بیژن عباسی با اشاره به تاثیرات شیوع کرونا بر بستر شبکه‌های ICT و خدمات غیرحضوری گفت: مه‌مترین تاثیر این بیماری بر رفتار مردم و مطالبه آنها در حوزه سرویس‌های غیرحضوری است. اما این تجربه برای مدیریت شهری و ایرانسل تجربه خاصی است و این تفاهمنامه در جهت ظرفیت سازی در جهت ارائه خدمات هوشمند برقرار خواهد بود.

او سپس این مدل همکاری را زمینه ساز توسعه جدی تر سرویس‌های هوشمند در شهر تهران دانست و ابراز امیدواری کرد استفاده از شبکه IOT (اینترنت اشیا) نیز در آینده‌ای نزدیک در پایتخت توسعه پیدا کند‌.

در پایان این نشست مجازی، تفاهمنامه توسعه همکاری‌های مشترک میان سازمان فاوای شهرداری تهران و اپراتور ایرانسل به دست مدیران عامل هر دو مجموعه امضا شد.


 


کد مطلب: 273675

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/273675/همکاری-سازمان-فاوای-شهرداری-ایرانسل-گسترش-خدمات-هوشمند

ITMen
  https://www.itmen.ir