۰
گزارش اینستاگرامی مدیرعامل مخابرات از عملکرد این شرکت

مجید صدری: درآمد مخابرات به 7500 میلیارد تومان رسید

تاریخ انتشار
دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۰
مجید صدری: درآمد مخابرات به 7500 میلیارد تومان رسید
مجید صدری: درآمد مخابرات به 7500 میلیارد تومان رسید

آی‌تی‌من- سید مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، یکشنبه شب گذشته (8 تیرماه) در لایو اینستاگرامی خود به آمار‌های عملکرد این شرکت اشاره کرد و گفت: در سال 98 دایری ناخالص باند پهن این شرکت 35 درصد و تعداد مشترکان فعال ADSL مخابرات 8.8 درصد رشد داشته است.

به گفته وی، رشد 53 درصدی VDSL و FTTH، رشد 110 درصدی ترافیک روزانه اینترنت ثابت و رشد 16 درصدی ترافیک از دیگر دستاوردهای این شرکت بوده است.

صدری با اعلام اینکه درصد پهنای باند مصرفی این شرکت نیز 98 درصد رشد کرده است، اعلام کرد که نسبت ترافیک داخلی به خارجی در شرکت مخابرات از 10 درصد به 30 درصد افزایش یافته است.

از جمله آمار رشد دیگری که مدیرعامل مخابرات به آنها اشاره کرد، رشد 28 درصدی ARPO مشتریان باند پهن و افزایش 90 درصدی درآمد حاصل از خدمات اجاره لینک و فضا به سایر اپراتورها بود.

به گفته وی، متوسط مصرف ماهانه مشتریان اینترنت مخابرات نیز از حدود 25 گیگابایت در ماه به 50 گیگابایت رسیده و نسبت به اسفند 97 رشدی 92 درصدی داشته که نشان دهنده اعتماد بیشتر مردم به خدمات اینترنت این شرکت است.

صدری در بخش دیگری از گزارش خود به عملکرد این شرکت در حوزه مالی پرداخت. به گفته وی، این شرکت ضمن تلاش برای کاهش نشتی‌های درآمد و کاهش میزان وام‌های با بهره بالا از 25 درصد به 18 درصد، افزود: در سال گذشته بخش عمده‌ای از مطالبات شرکت مخابرات از FCPها وصول شده است. همچنین با راه‌اندازی طرح PC POS تعداد حساب‌های بانکی این شرکت در سطح کشور از 650 حساب  به 11 حساب کاهش یافت که موجب نظارت بهتر و هزینه کمتر شده است.

به گفته وی، قیمت سهام مخابرات در دو سال گذشته دو برابر شده و درآمد سال 98 شرکت نیز 33 درصد افزایش نشان می‌دهد.

موضوع دیگری که صدری به آن اشاره کرد، حل و فصل تعهدات مالی این شرکت در پرونده‌های مختلف بود. در این زمینه، ضمن تصفیه پرونده‌های مالیاتی، حدود 2400 میلیارد تومان بدهی این شرکت به دولت تقسیط و تسویه شده است. همچنین سود سهام عدالت هم تقسیط شده و شرکت از این بابت بدهی جاری ندارد.

از سوی دیگر، بدهی بیمه کارگزاران مخابرات به تامین اجتماعی در حدود 820 میلیارد تومان بوده که به گفته صدری، با کمک وزیر ارتباطات و رییس سازمان تامین اجتماعی و دریافت مصوبه هیات دولت، این مبلغ با بدهی سازمان تامین اجتماعی به دولت تهاتر شده است.

صدری گفت: در پرونده‌ای با سازمان تنظیم مقررات در ارتباط با فرکانس، دادگاه تجدید نظر به سود مخابرات رای داده که به این ترتیب، این پرونده 1200 میلیارد تومانی به سرانجام  رسیده است. همچنین از طریق مذاکره با سازمان تنظیم مقررات، تعهدات نامبرینگ مخابرات با کاهشی 570 میلیارد تومانی به 117 میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته به دلیل مصوبات دیوان عدالت اداری 700 میلیارد تومان از درآمدهای شرکت مخابرات حذف شده است، افزود: با این وجود درآمد شرکت در سال 98 به 7500 میلیارد تومان رسید؛ در حالی که این رقم در سال 95 حدود 5700 میلیارد تومان بوده است.


 
کد مطلب : ۲۷۳۷۵۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين