کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پروژه‌ای که یک هنرمند هلندی اجرا می‌کند

خلق تصاویر مشاهیر با کمک هوش مصنوعی

نیویورک پست , 14 تير 1399 ساعت 16:39

باس اوترویک (Bas Uterwijk) هنرمند مقیم آمستردام، با استفاده از هوش مصنوعی، عکس‌هایی بسیار طبیعی از شخصیت‌های تاریخی و آثاری، از جمله مجسمه آزادی، ونسان ون‌گوگ، جورج واشنگتن و ملکه الیزابت اول خلق کرده است.


 
آی‌تی‌من- اوترویک تصاویر برساخته خود را با استفاده از یک برنامه هوش مصنوعی با نام آرت‌بریدر (Artbreeder) که یک نرم‌افزار یادگیری عمیق است، بر اساس نقاشی‌ها یا تصاویر موجود خلق کرده است.

تصویر ساخته شده از ونسان ون گوگ
خلق تصویر ونسان ون گوگ از روی پرتره‌ای که ون گوگ در سال 1819 از خودش کشید

این هنرمند با بیان اینکه کار خود را بیشتر هنری می‌داند و نه، از نظر علمی یا تاریخی، دقیق، افزود: تلاش کردم نرم‌افزار را به گونه‌ای هدایت کنم که خروجی قابل اتکایی بدهد.

وی تا کنون 50 تصویر را با شیوه مورد ذکر ساخته و در حساب کاربری اینستاگرام خود، نمونه‌های متعددی را به نمایش گذاشته است.
 
بازآفرینی تصویر ناپلئون بناپارت از روی نقاشی ژاک لویی داوید از وی

برخی از آثاری که اوترویک خلق کرده، مربوط به افراد واقعی مانند ناپلئون بوناپارت و نیکولو ماکیاولی هستند. بعضی از این آثار نیز شخصیت‌های ساختگی هستند که از آن جمله می‌توان به مجسمه آزادی و دختری با گوشواره مروارید (نقاشی معروف یوهان ورمیر) اشاره کرد.

جورج واشنگتن
خلق تصویر جورج واشنگتن از روی نقاشی پرتره‌ای از او مربوط به سال 1790

وی گفته که پروژه بعدی‌اش، ساخت عکس آنه فرانک، نویسنده آلمانی است که در 16 سالگی فوت کرد. اوترویک گفت که می‌خواهد تصویری فرانک مربوط به سنین بالاتر او بیافریند؛ یعنی زمانی که خود فرانک آن را تجربه نکرده است.

 


کد مطلب: 273765

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/273765/خلق-تصاویر-مشاهیر-کمک-هوش-مصنوعی

ITMen
  https://www.itmen.ir