۰

سقف کارت به کارت ۶ میلیون تومان شد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۷
سقف کارت به کارت ۶ میلیون تومان شد
سقف کارت به کارت ۶ میلیون تومان شد

آی‌تی‌من- بانک مرکزی که در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا در کشور سیاست افزایش خدمات مبتنی بر کارت را افزایش داده بود بعد از مدتی و طی ماه‌های اخیر سقف این خدمات را به حالت قبل برگرداند.

اما با گسترش این ویروس و قرمز شدن وضعیت در شهرهای مختلف، بانک مرکزی بار دیگر سقف این خدمات را افزایش داد برهمین اساس بانک مرکزی باتوجه به روند صعودی ویروس کرونا در کشور و لزوم کاهش مراجعات حضوری به شعب، ضمن تأکید بر ارایه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری به هم وطنان توسط شبکه بانکی، در بخشنامه‌ای سقف خدمات مبتنی بر کارت را افزایش داد.

طبق اعلام روابط عمومی ‌بانک مرکزی، با توجه به روند صعودی و شروع موج دوم بیماری کرونا در کشور و در راستای مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع این ویروس، از شبکه بانکی تقاضا می‌شود، به صورت موقت، بر ارایه هرچه بیشتر خدمات غیرحضوری به منظور تسهیل استفاده هم‌وطنان از درگاه‌های غیرحضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه‌های خودپرداز، تمرکز کنند.

براین اساس، سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه‌های اینترنتی، خودپردازها و کیوسک از مبلغ سی میلیون ریال در هر شبانه‌ روز از مبدأ هر کارت به شصت میلیون ریال افزایش یابد.

همچنین سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت سازها از ده میلیون ریال به سی میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده‌های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.

در همین راستا، امکان تمدید تاریخ انقضاء کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری به مدت یک سال و تا اطلاع ثانوی بلامانع است. ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان انجام شود.

خاطر نشان می‌شود رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به وضعیت عادی با ابلاغ این بانک انجام خواهد شد.


 
کد مطلب : ۲۷۳۷۸۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين