کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مخالفت وزیر راه با بازگشت باجه‌های عوارضی به آزادراه‌های الکترونیکی

ايسنا , 24 تير 1399 ساعت 16:57

در حالی که برخی گمانه زنی‌ها از احتمال بازگشت باجه‌هایعوارضی به آزادراه‌های الکترونیکی خبر داده بودند وزیر راه و شهرسازی مخالفت صریح خود را با دستی شدن عوارض اینآزادراه‌ها و تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر برخی اختلافات به وجود آمده، اعلام کرد.آی‌تی‌من- پس از گذشت چند ماه از اجرای پروژه عوارض الکترونیکی آزادراهی، یکی از دغدغه‌های سرمایه گذاران و مجریان این طرح عدم مشارکت مناسب مردم بود. به گفته مسوولان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در مسیرهای مختلف، 50 تا 80 درصد مردم عوارض الکترونیکی آزادراهی‌شان را پرداخت نکرده‌اند.

طی هفته‌های گذشته گمانه زنی‌های مبنی بر بازگشت مجددا باجه‌های عوارضی به آزاد راه‌های الکترونیکی مطرح شد و از سوی دیگر به نظر می‌رسد اختلافاتی بین مجری طرح الکترونیکی کردن عوارض آزادراهی و برخی زیر مجموعه‌های وزارت راه وجود دارد.

البته طی هفته گذشته دریافت عوارض در منطقه یک آزادراه تهران-شمال و در مسیر بازگشت به تهران باجه‌های عوارضی فعال شدند و با وجود این که از ابتدا قرار بود محاسبه و دریافت عوارض در این مسیر به صورت الکترونیکی باشد، تصاویری از صف‌هایماشین پشت باجه‌های عوارضی این آزادراه منتشر شد و اینمساله احتمال بازگشت به عقب در آزاد راه‌های کشور را تقویت کرد.

اما محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، مخالفت خود را در اینباره به صراحت اعلام کرده و محمود غفاری، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع خود را مامور تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر این موضوع کرده است.

طی مکاتباتی که در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی شده، اسلامی در ابتدای تیر ماه در پاسخ به این مکاتبات به معاون خود اعلام کرد: «از طرف من اختیار کامل دارید تا سریع‌تر این وضع را خاتمه بدهید و اجازه تعلل و گذشت زمان از یک سو و بازگشت به حالت دستی را هم به هیچ یک از طرفین ندهید.».


کد مطلب: 273791

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/273791/مخالفت-وزیر-راه-بازگشت-باجه-های-عوارضی-آزادراه-های-الکترونیکی

ITMen
  https://www.itmen.ir