کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اف‌بی‌آی به دنبال هکرهای توییتر

مهر , 28 تير 1399 ساعت 20:33

به دنبال هک شدن حساب های کاربری ده ها چهره مشهور در توییتر، این شرکت در حساب پشتیبان خود در این شبکه اجتماعی توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد و ضمنا پلیس فدرال آمریکا نیز اعلام کرد که در این زمینه تحقیق می کند.آی‌تی‌من-بامداد پنجشنبه گذشته به وقت تهران حساب های کاربری ده ها چهره مشهور در توییتر مانند باراک اوباما، جو بایدن، ایلان ماسک، بیل گیتس و شرکت هایی مانند اپل هک شد.

هکرها با ارسال پیام هایی در حساب های هک شده از بخشندگی مالکان حساب های مذکور خبر دادند و به آنها وعده دادند بابت ارسال هر مقدار پول به یک حساب بیت کوین مشخص دوبرابر آن را به حساب فرد ارسال کننده واریز می کنند.

این پیام های فریبنده برخی کاربران توییتر را فریب داد و هکرها بدین شیوه توانستند حدود صدهزار دلار به جیب بزنند. بررسی توییتر در این زمینه نشان داده که هکرها با مهندسی اجتماعی توانسته اند به برخی ابزار و سیستم های داخلی شرکت توییتر دسترسی یابند و از آنها برای نفوذ به حساب های کاربری اشخاص مشهور استفاده کنند.

توییتر اذعان کرده که این شیوه منجر به هک بسیاری از حساب های کاربری مشهور و تأیید شده در این شبکه اجتماعی شده و این شرکت در حال بررسی موضوع برای جلوگیری از تکرار آن است. این شرکت برای جلوگیری از خرابکاری بیشتر امکان ارسال توییت از طریق حساب های کاربری تأیید شده را به طور موقت مسدود کرد.

بر اساس گزارش برخی منابع خبری هکری با اسم مستعار کیرک، به دنبال فروش اطلاعاتی است که در جریان این حمله هکری به دست آمده و وی از همکاری یک کارمند توییتر نیز برخوردار بوده است. آگاهانه یا ناآگاهانه بودن این همکاری هنوز مشخص نیست.

اما پس از هک حساب های کاربری افراد مشهور در توییتر، اکنون سازمان «اف بی آی» تصمیم دارد تحقیقاتی در این باره را آغاز کند.

توییتر اعلام کرده با تحقیقات «اف بی آی» همکاری می کند و همچنین اقداماتی را برای جلوگیری از حمله های مشابه انجام می دهد.
 


کد مطلب: 273803

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/273803/اف-بی-آی-دنبال-هکرهای-توییتر

ITMen
  https://www.itmen.ir