۰

گزارش FBI از نفوذ هکرهای ایرانی به نهادهای آمریکا

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۷
گزارش FBI از نفوذ هکرهای ایرانی به نهادهای آمریکا
گزارش FBI از نفوذ هکرهای ایرانی به نهادهای آمریکا

آی‌تی‌من- زد‌دی‌نت گزارش داد، اف‌بی‌آی در گزارش خود اشاره‌ای به نام این گروه هکری نکرده ولی مدعی شده این افراد وابسته به یک گروه بزرگ‌تر هستند که با اسامی همچون بچه روباه یا انگل شناخته شده هستند.

هکرهای یاد شده با بهرهگیری از آسیب‌های امنیتی تازه افشا شده تجهیزات مختلف شبکهای، به رایانه های هدف نفوذ میکنند. آنها این کار را به سرعت انجام میدهند تا شرکت‌های هدف فرصت نصب وصله‌های نرم‌افزاری به‌روزرسان را پیدا نکنند.

این هکرها بعد از نفوذ به وسایل و سخت افزارهای هدف روی آنها بدافزارهایی نصب میکنند که نفوذ دائمی و دسترسی به اطلاعات هدف را ممکن می کند. بررسی های مؤسسات امنیتی کلیراسکای و دراگوس نشان می‌دهد این روش از تابستان سال ۲۰۱۹ مورد استفاده هکرهای ایرانی بوده است.

هکرهای یادشده ویپیان سرورهای آسیب پذیر شرکت ها و نهادهای دولتی مختلف را هدف حمله قرار دادهاند و اگر چه نام هدفهای موفق این حملات افشا نشده، اما دو شرکت خصوصی بزرگ و مشهور آمریکایی در میان قربانیان حملات هکرهای ایرانی قرار داشتهاند. افبیآی هشدار داده سواستفاده از آسیب پذیریهای ویپیان سرورهای آمریکایی محدود به هکرهای ایرانی نیست و افراد و گروههای دیگری از کشورهای مختلف جهان هم از آنها برای سرقت اطلاعات استفاده می‌کنند.
 
مرجع : فارس
کد مطلب : ۲۷۳۹۶۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين