کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رقابت چین با آمریکا برای تولید تاکسی‌های خودران

فارس , 22 مرداد 1399 ساعت 15:15

چین به منظور رقابت با آمریکا آزمایش خودروهای خودران خود را به منظور افزودن آنها به ناوگان تاکسی‌رانی این کشور آغاز کرده است.آی‌تی‌من- تاکسی های خودران اتومبیل هایی ایده آل برای صرفه جویی در هزینه ها و رسیدن سریع به مقصد محسوب می شوند و هدایت آنها از طریق یک مرکز کنترل ممکن است. ایمنی این تاکسی ها نیز در حد مطلوبی است.

از سوی دیگر چین امیدوار است به اشتراک گذاری این خودروها و کرایه آنها را نیز به یک فرهنگ در این کشور مبدل کند تا عموم مردم از تاکسی های خودران استقبال کنند.

البته باید توجه داشت هنوز سال ها تا استفاده عمومی از خودروهای خودران و بدون نیاز به راننده فاصله داریم، ولی شرکت های چینی مانند بایدو، آئوتوایکس وابسته به علی بابا و شرکت دی دی چوکیسینگ که خدمات به اشتراک گذاری خودرو ارائه می دهد، فعالیت های خود را در این زمینه سرعت بخشیده‌اند.

این شرکت ها به طور مستقل یا با همکاری یکدیگر طرح‌هایی را به منظور دسترسی به تاکسی‌های خودران در سراسر چین اجرا کرده‌اند که البته فعلا همه آنها در مرحله آزمایشی است. در حال حاضر برخی از این طرح ها در شهرهای بزرگی مانند شانگهای در دست اجراست و بعد از مشخص شدن نقاط ضعف و قوت آنها در مورد سرنوشت آنها تصمیم گیری خواهد شد.
 


کد مطلب: 273981

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/273981/رقابت-چین-آمریکا-تولید-تاکسی-های-خودران

ITMen
  https://www.itmen.ir