کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رهبر انقلاب:

شبکه ملی اطلاعات از زمان‌بندی‌ها عقب است

شفقنا , 4 شهريور 1399 ساعت 13:42

رهبر انقلاب اسلامی در نشست تصویری با هیات وزیران بمناسبت هفته دولت تاکید کردند: اقتصاد کشور به هیچ وجه نباید به تحولات خارجی پیوند بخورد.آی‌تی‌من- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دولت در ارتباط تصویری با رییس جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت یازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره مسایل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی تأکید کردند: باید با جدیت کامل موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات همت بیشتر گماشت.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از موارد ضروری برای برطرف کردن موانع و ایجاد اصلاحات ساختاری را «راه اندازی سامانه های اطلاعاتی و اتصال این سامانه ها» به یکدیگر برشمردند و با یک تذکر مهم، سخنان خود را درباره مسایل اقتصادی کشور به پایان رساندند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، موضوع فضای مجازی را بسیار مهم خواندند و گفتند: ما هم اهمیت فضای مجازی را و اینکه بخشی از زندگی مردم شده است، قبول داریم اما بحث ما در مورد فضای مجازی این است که این عرصه از خارج مدیریت و هدایت می شود و ما نمی توانیم مردم را بی پناه رها کنیم.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه عوامل مسلط بین المللی در فضای مجازی به شدت فعال هستند، افزودند: تأکید مکرر بر شبکه ملی اطلاعات و تشکیل شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی و شرکت روسای سه قوه در آن به همین علت است اما متأسفانه اهتمام لازم به این موضوع نمی شود.

ایشان گفتند: شبکه ملی اطلاعات اجزایی دارد که این اجزا از زمان بندی ها عقب هستند.

در همین راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بخش عمده ای از مسوولیت های وزارتخانه متبوعش در حوزه زیرساخت ارتباطی شبکه ملی اطلاعات انجام شده است و امیدواریم تا پایان سال جاری قابل لمس باشد.

به گزارش خانه ملت، محمدجواد آذری جهرمی درباره وضعیت شبکه ملی اطلاعات، گفت: بخش عمده ای از مسوولیت های ما در حوزه زیرساخت ارتباطی شبکه ملی اطلاعات انجام شده است؛ براساس سندی که در شورای عالی فضای مجازی تصویب شده در لایه زیرساخت های ارتباطی و لایه زیرساخت های خدماتی موجودیت هایی وجود دارد که بخش عمده ای از آنها تاکنون شکل گرفته و تعدادی دیگر نیز باید ایجاد شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: خدمات و محتوا موضوع مهمی است که پس از آماده شدن زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، باید دید خدمات و محتوا چگونه توسعه می یابد.

وی با بیان اینکه اگرچه ایجاد خدمات پایه در شبکه ملی اطلاعات وظیفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است اما سایر خدمات وظیفه سایر دستگاه ها است، اضافه کرد: بخش های مربوط به وزارت ارتباطات با سرعت مناسب پیش می رود و امیدواریم تا پایان سال جاری در بخش زیرساخت ها آنچه در سند معماری و طرح کلان شبکه ملی اطلاعات تصویب شده، قابل لمس باشد.


کد مطلب: 274072

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/274072/شبکه-ملی-اطلاعات-زمان-بندی-ها-عقب

ITMen
  https://www.itmen.ir