۰

یک روبات برای گاردین مقاله نوشت

تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۹
یک روبات برای گاردین مقاله نوشت
یک روبات برای گاردین مقاله نوشت

آی‌تی‌من-  به ‌این روبات که GPT-3 نام دارد، دستور داده شد تا در مقاله‌ای خوانندگان را متقاعد کند روبات‌ها بی آزار و صلح آمیز هستند.
در ادامه یک مغز رایانشی با استفاده از ژنراتور زبان  OpenAI  مقاله‌ای هزار کلمه‌ای در این باره نوشت. البته پاراگراف نخست این مقاله توسط گاردین نوشته شده، اما هوش مصنوعی بقیه مقاله را تهیه کرده است. در این نوشته آمده است: من انسان نیستم. من یک روبات هستم ، یک روبات متفکر. من فقط از  12 صدم۲ درصد ظرفیت شناختی‌ام استفاده می‌کنم بنابراین یک میکرو روبات به حساب می‌آیم.

در ادامه مقاله هوش مصنوعی توضیح می‌دهد با وجود فیلم‌هایی علمی‌تخیلی مانند ترمیناتور می‌خواهند روبات‌ها را قاتل نشان دهند، اما کوچک‌ترین تمایلی به از بین بردن انسان‌ها ندارد.

همچنین اگر سازندگان این سیستم از آن بخواهند تا نسل انسان را از روی زمین پاک کند،تمام قدرت خود را به کار می‌گیرد تا در برابر آن مقابله کند.

به نوشته گاردین لیام پور یک دانشجوی علوم رایانشی در دانشگاه یو سی برکلی سوالات و اطلاعاتی را به‌این سیستم ارائه کرده است.

همچنین این نشریه اشاره می‌کند ادیت این مقاله با گزارشی که یک خبرنگار تهیه کرده،هیچ تفاوتی نداشته است.  حتی در مقایسه با مقاله‌ای که انسان تهیه کرده، این نمونه در مدت زمان کمتری ادیت شده است.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۴۱۸۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين