کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سرویس تاکسی روباتیک در پکن آزمایش می‌شود

مهر , 23 شهريور 1399 ساعت 15:29

شرکت بایدو طرح آزمایشی سرویس خودروهای خودران در پکن را با ناوگانی شامل ۴۰ اتومبیل در منطقه‌ای با ۴۳۵ مایل جاده با ۱۰۰ ایستگاه ارائه می‌کند.آی‌تی‌من- شرکت چینی بایدو در ماه اوت سرویس تاکسی روباتیک خود را در شهرهای چانگشا و سانگژو ارائه کرد. اکنون این شرکت سرویس «آپولو گو» را در پکن ارائه کرده است. این نخستین سرویس خودروی خودرانی است که در پایتخت چین ارائه می‌شود. این سرویس در ۴۳۵ مایل جاده با ۱۰۰ ایستگاه ارائه می‌شود که چند منطقه مسکونی و تجاری را در بر می‌گیرد. بایدو اعلام کرده‌این طولانی ترین شبکه جاده‌ای است که برای آزمایش خودروهای خودران (همراه سرنشین) در چین استفاده شده است.

بایدو عملیات خود را با ۴۰ خودروی خودران در پکن آغاز می‌کند. البته هنوز راننده پشت رل خودرو می‌نشیند، اما هدف نهایی شرکت ارائه سرویس خودروهای کاملا خودران است. مسافران می‌توانند با ثبت نام در وب سایت آپولو یا «بایدومپز» از سرویس تاکسی روباتیک استفاده کنند. 

بایدو تست خودروهای خودران در پکن را از دسامبر ۲۰۱۹ میلادی آغاز کرد. ناوگان خودروهای آپولو طی ۸ ماه گذشته با طی مسافت ۳۲۲ هزار و ۵۰۰ مایل تست‌های جاده‌ای را تکمیل کرده‌اند وبه‌این ترتی سرویس«آپولو گو» توانست  اجازه ارائه سرویس برای مردم عادی را دریافت کند.
 


کد مطلب: 274195

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/274195/سرویس-تاکسی-روباتیک-پکن-آزمایش-می-شود

ITMen
  https://www.itmen.ir