کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تحریم هواوی یک میلیارد دلار به اپراتورهای کانادایی خسارت می‌زند

مهر , 25 شهريور 1399 ساعت 16:35

به نظر می‌رسد اگر دولت کانادا تجهیزات هواوی را در زیرساخت شبکه 5G ممنوع کند، تصمیمی برای جبران خسارت وارد شده به شرکت‌های ارتباطی بزرگ ندارد. چنین عملکردی به جنجال و جنگ بر سر یک میلیارد دلار (کانادایی) غرامت منجر می‌شود.آی‌تی‌من- این درحالی است که دولت کانادا تحت فشار آمریکا است تا به دلایل امنیتی استفاده از تجهیزات هواوی را ممنوع کند. درهمین راستا کانادا مشغول تحقیقات درباره اعطای اجازه استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه نسل پنجم اینترنت موبایل است. اپراتورهایی که تحت تاثیر چنین تحریمی قرار می‌گیرند به طور واضح اعلام کرده‌اند در صورت تصویب چنین ممنوعیتی خواهان دریافت غرامت برای تغییر و جابه جایی تجهیزات فعلی هواوی هستند. اما به نظر می‌رسد دولت کانادا هنوز قانع نشده است. 

به گفته این منبع آگاه سیاستمداران کانادایی علاوه بر آنچه گفته شد باید نگران دیدگاه مردم درباره اعطای یک میلیارد دلار کانادایی یا بیشتر به چند شرکت بزرگ باشند.

این در حالی است که دولت کانادا بیش از ۲ سال صرف تحقیقات درباره استفاده از تجهیزات هواوی در توسعه شبکه 5Gکرده، اما تاکنون هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده است. در نتیجه اپراتورهای کانادایی این چالش را به شیوه خود حل کرده اند. دو اپراتور «بل کانادا» و «تلوس کورپ» که از تجهیزات هواوی در توسعه اینترنت 4G استفاده کرده بودند، اکنون اعلام کرده اند با اریکسون و نوکیا همکاری می‌کنند.
 


کد مطلب: 274227

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/274227/تحریم-هواوی-یک-میلیارد-دلار-اپراتورهای-کانادایی-خسارت-می-زند

ITMen
  https://www.itmen.ir