۰

مدرسه ایرانسل برای سیل‌زدگان خوزستان افتتاح شد

تاریخ انتشار
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲
مدرسه ایرانسل برای سیل‌زدگان خوزستان افتتاح شد
مدرسه ایرانسل برای سیل‌زدگان خوزستان افتتاح شد

آی‌تی‌من- این دبیرستان دخترانه در زمینی به مساحت ۳۷۰۰ متر مربع و با زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع به بهره‌برداری رسیده و دارای ۹ کلاس درس، به علاوه نمازخانه، بخش رایانه‌ای و چندرسانه‌ای، آزمایشگاه، سالن ورزش سرپوشیده، کتابخانه مجهز، اتاق مشاور و اتاق مربی پرورشی است.
 
در مراسم افتتاح این مدرسه که صبح روز پنجشنبه ۱۰ مهرماه ۱۳۹۹، با حضور بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، مهرالله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، سیدکریم حسینی رئیس شورای نمایندگان خوزستان و نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان، زیبا صالحپور رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان خوزستان، شماری از مدیران محلی، اصحاب رسانه و نیز تعدادی از معلمان و دانش‌آموزان، در محل دبیرستان ایرانسل در شهر ویس برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ای نیز بین ایرانسل و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت فعال در پویش «آجر به آجر» منعقد شد.
 
«آجر به آجر» عنوان پویشی است که با هدف گسترش و توسعه فرهنگ مشارکت مردمی در امر مدرسه‌سازی، به ‌منظور حضور افراد خیّر با هر سطح از توان مالی، برای سهیم شدن در مدرسه‌سازی، آغاز شده است. در قالب این طرح، آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای، می‌توانند تنها با اهدای هزینه خرید حتی یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند و کمک‌های خود را مستقیم و بی‌واسطه به جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور منتقل کنند تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل جا نماند و بتواند در مدرسه‌ای با کیفیت و امکانات مناسب تحصیل کند.
 
بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده در مراسم امروز، ایرانسل با تأمین بستر فنی اهدای کمک‌های مردمی از طریق اختصاص کد دستوری #۲۴* ، مشارکت مردمی برای ساخت و بازسازی آجر به آجرِ مدارس را تسهیل می‌کند.
 

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم طی سخنانی با اشاره به تخریب زیرساخت‌های آموزشی در پی سیل ویرانگر فروردین ۱۳۹۸، مشارکت ایرانسل در امر مدرسه‌سازی را در راستای مسؤولیت اجتماعی این شرکت دانست و از مشارکت‌کنندگان در این پروژه قدردانی کرد.
 
عباسی‌آرند همچنین به تجهیز مدارس مناطق سیل‌زده و نیز مناطق کمتر برخوردار به امکانات رایانه‌ای و ارتباطی، در قالب پروژه «مدارس درخشان» ایرانسل با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و از برنامه ایرانسل برای ادامه و گسترش این پروژه خبر داد.
 
وی همچنین گفت: ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در استان خوزستان توانسته با کمک ارگان‌های مربوطه، از نظر پوشش شبکه و ارائه خدمات، کیفیت خوبی را در مقایسه با میانگین کشور ایجاد کند و هم‌اکنون نیز پروژه فیبر اهواز در راستای ارائه خدمات شهر هوشمند در حال پیگیری است.
 
وی افزود: ارائه خدمات شبکه نسل پنجم ایرانسل، برای اولین بار در ایران، از تهران شروع شده و امیدواریم با راه‌اندازی زیرساخت پروژه فیبر، بتوانیم این خدمات را در شهر اهواز به عنوان دومین شهر ایران گسترش دهیم.
 
مدیرعامل ایرانسل همچنین خطاب به معلمان و دانش‌آموزان حاضر در مراسم گفت که ایرانسل دانش‌آموزان این مدرسه را که موفق به کسب رتبه زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری شوند، بورسیه می‌کند.
 

در این مراسم همچنین استاندار خوزستان با اشاره به قرآن کریم و آیه شریفه ۳۷ از سوره نور، مشارکت ایرانسل در مدرسه‌سازی را در این راستا ارزیابی و از تعهد ایرانسل به مسؤولیت اجتماعی در حین انجام کسب‌وکار تقدیر کرد.
 
شریعتی همچنین با سپاس از سازمان نوسازی مدارس، مجمع خیرین مدرسه‌ساز و نیز دکتر عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل برای مشارکت در امر مدرسه‌سازی در خوزستان، ابراز امیدواری کرد که با نهایی شدن پروژه فیبر ایرانسل اهواز و سایر زیرساخت‌های لازم، روند تبدیل اهواز به شهر هوشمند هر چه بیشتر تسریع شده و نیز با انعقاد تفاهم‌نامه پویش آجر به آجر نیز، ایرانسل منشأ اقدامات مثبت دیگری در این استان شود.
 
وی همچنین با اشاره به سطح بالای تقاضای خدمات ایرانسل در خوزستان، از ایرانسل خواست تا دفتر منطقه‌ای خود در اهواز را هر چه بیشتر توسعه دهد.
 
رئیس شورای نمایندگان خوزستان نیز در این مراسم، با تقدیر از تلاش‌های انجام شده برای توسعه مدرسه‌سازی، ابراز امیدواری کرد که با ادامه این روند، در آینده نزدیک دیگر شاهد مدارس و کلاس‌های کانکسی و… نباشیم.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در سخنان خود، خطاب به مدیرعامل ایرانسل گفت: از شما و همکارانتان، صمیمانه تشکر می‌کنم که حضور بسیار تحسین‌برانگیزی در امر مدرسه سازی دارید.
 
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان خوزستان نیز با اشاره به مشارکت ایرانسل در امر مدرسه‌سازی در مناطق سیل‌زده لرستان، خوزستان و گلستان گفت: امروز باید نامِ آشنایِ ایرانسل در حوزه ارتباطات را به شکلی جدید و با عنوان «ایرانسلِ خیّر» و «ایرانسلِ مدرسه‌ساز» معرفی کنیم.
 
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این مراسم، با اشاره به عقب‌ماندگی‌های این استان از نظر مدرسه‌سازی به دلیل خسارات ناشی از دوران جنگ تحمیلی، بر افزایش تلاش‌ها برای جبران این عقب‌ماندگی تأکید کرد.
 
احداث دبیرستان دخترانه ۹ کلاسه شهر ویس در استان خوزستان، دومین پروژه مدرسه‌سازی ایرانسل در پی سیل ویرانگر فروردین ماه ۱۳۹۸ است. پیش از این نیز در مهر ماه ۱۳۹۸، سه پروژه احداث و بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده استان لرستان، با مشارکت ایرانسل به بهره‌برداری رسیده بود. در روزهای آینده نیز سومین پروژه ایرانسل در این زمینه، در استان گلستان به بهره‌برداری می‌رسد.
 
رویکرد ایرانسل در افتتاح این پروژه‌ها، نه فقط موضوع احداث ساختمان، بلکه توجه به امر آموزش و کیفیت آن و فراگیری آموزش دیجیتال است.
 
ایرانسل بر اساس راهبرد خود در پروژه مدارس درخشان، با تجهیز این مدارس به امکانات دیجیتالی و ارتباطی، از طریق همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه آموزش، تقویت کیفیت آموزشی این مدارس را نیز پیگیری می‌کند.
کد مطلب : ۲۷۴۳۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما