۰

تجمع کارکنان معترض آمازون مقابل منزل جف بزوس

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۹
تجمع کارکنان معترض آمازون مقابل منزل جف بزوس
تجمع کارکنان معترض آمازون مقابل منزل جف بزوس

آی‌تی‌من-  این گروه که نام کنگره کارکنان ضروری را برای خود انتخاب کرده‌اند، همگی در گذشته یا حال در انبارهای بزرگ آمازون مشغول به کار بوده‌اند.

آنان در ژوییه سال گذشته نیز تجمع بزرگ اعتراض آمیزی را در برابر منزل جف بزوس برگزار کرده بودند. معترضان امسال علاوه بر اعتراض به سیاست‌های آمازون در قبال کارگران قصد دارند به سیاست‌های زیست محیطی آمازون نیز اعتراض کنند.

کارکنان آمازون در سال‌های اخیر بارها مدیران ارشد این شرکت را به علت ساعات کاری بسیار بالا، عدم امکان مرخصی گرفتن حتی در صورت بیماری، حجم بسیار زیاد کار که هیچ فرصتی برای استراحت و تجدید قوا باقی نمی‌گذارد، سختگیری برای حضور در محل کار حتی بعد از شیوع ویروس کرونا و غیره مورد انتقادهای گسترده قرار داده‌اند.

معترضان قصد دارند در حین تظاهرات خود خواستار افزایش مالیات دریافتی از جف بزوس، افزایش حداقل دستمزد و سختی کار پرداختی به کارکنان آمازون و نیز تسهیل شرایط کاری و مرخصی در ایام شیوع ویروس کرونا شوند. حداقل دستمزد پرداختی روزانه آمازون هم اکنون ۱۵ دلار در روز است که کارکنان آمازون می‌خواهند این رقم دو برابر شده و به ۳۰ دلار در روز افزایش یابد.
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۴۴۳۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين