۰
در فروش جهانی گوشی موبایل

شیائومی ‌از اپل سبقت گرفت

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳
شیائومی ‌از اپل سبقت گرفت
شیائومی ‌از اپل سبقت گرفت

آی‌تی‌من- شرکت آمریکایی IDC که در حوزه تحلیل اطلاعات بازار فعال می‌کند، جدیدترین گزارش خود از فروش موبایل در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ میلادر را منتشر کرده است.

این گزارش نشان می‌دهد شرکت کره‌ای سامسونگ همچنان موقعیت برتر خود در این بازار را حفظ کرده است.طبق اطلاعات منتشر شده در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کل محموله‌های فروخته شده موبایل ۱.۳ درصد کمتر از همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ است. البته این آمار بهتر از پیش بینی‌های کارشناسان است. همچنین باید توجه داشت به دلیل ادامه همه گیری کووید۱۹، برخی کشورها همچنان در وضعیت قرنطینه هستند.در این سه ماهه حدود ۳۵۳.۶ میلیون موبایل فروخته شده است.البته IDC پیش بینی می‌کرد  میزان موبایل‌‌های فروخته شده در این بازه ۹ درصد کاهش یابد، اما آمار ارائه شده بهتر از تخمین‌ها است.

همچنین از کل بازار فروش موبایل ۲۲.۷ درصد به سامسونگ تعلق دارد. این شرکت کره‌ای در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ میلادی ۸۰.۴ میلیون دستگاه موبایل فروخته است. 

این رقم نشان دهده ۲.۹ درصد رشد نسبت به سال گذشته است.

هواوی با فروش ۵۱.۹ میلیون دستگاه، ۱۴.۷ درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص داد و در رده دوم قرار گرفت. اما در مقایسه سالانه، میزان موبایل‌های فروخته شده این شرکت ۲۲ درصد کمتر از همین بازه زمانی در ۲۰۱۹ میلادی است. هرچند هواوی با کاهش فروش محصولاتش روبه‌رو است اما یک شرکت چینی دیگر رشد قابل توجهی داشته است. شیائومی ‌با کنار زدن اپل، به سومین برند بزرگ موبایل در جهان تبدیل شده و ۱۳.۱ درصد از سهم بازار در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است. این شرکت در بازه مذکور ۴۶.۵ میلیون دستگاه موبایل فروخته است. همچنین فروش موبایل‌های این شرکت ۴۲ درصد رشد کرده است که دلیل اصلی آن افزایش تقاضا برای موبایل‌های ارزان قیمت و میان رده به خصوص در کشورهای  در حال توسعه مانند هنداست.اپل با اختصاص ۱۱.۸ درصد و ویوو با ۸.۹ درصد از سهم بازار موبایل جهانی، به ترتیب در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند. در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ میلادی، اپل  ۴۱.۶ میلیون آیفون و ویوو ۳۱.۵ میلیون موبایل فروخته‌اند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۴۶۶۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين