کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

توییتر درباره لایک زدن توییت‌های گمراه کننده هشدار می‌دهد

مهر , 5 آذر 1399 ساعت 14:27

توییتر از این پس در مورد بازتوییت یا لایک زدن توییت‌های حاوی محتوای غلط و گمراه کننده به کاربران هشدار می‌دهد تا از انتشار اخبار غلط در این شبکه اجتماعی جلوگیری شود.آی‌تی‌من- توییتر قبل از آغاز رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا برچسب زنی به توییت‌های حاوی اطلاعات غلط و گمراه کننده را آغاز کرده بود و این کار را حتی در مورد توییت‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا انجام داده بود. حالا توییتر یک گام به جلو نهاده و در صورت بازتوییت یا لایک زدن چنین توییت‌هایی توسط دیگر کاربران به آنها هشدار می‌دهد.

در صورتی که کاربران توییتر برای چنین کاری اقدام کنند پنجره‌ای باز می‌شود و پیامی‌از حساب کاربری پشتیبان توییتر به نمایش درمی‌آید. در این پیام تصریح شده که برچسب زدن توییت‌های غلط وجلوگیری از بازنشر آنها موجب کاهش ۲۹ درصدی انتشار اخبار جعلی شده است.
توییتر یک هفته بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از برچسب زدن حدود ۳۰۰ هزار توییت به علت انتشار اخبار و اطلاعات دروغین از ۲۷ اکتبر تا ۱۱ نوامبر خبر داد. از مجموع این توییت‌ها ۴۵۶ توییت هم به طور کامل بلوکه شدند تا امکان ری توییت یا لایک زدن آنها وجود نداشته باشد.
 


کد مطلب: 274863

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/274863/توییتر-درباره-لایک-زدن-توییت-های-گمراه-کننده-هشدار-می-دهد

ITMen
  https://www.itmen.ir