۰

مقابله با قاچاق گوشی‌های لوکس از مسیر مسافری

تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱
مقابله با قاچاق گوشی‌های لوکس از مسیر مسافری
مقابله با قاچاق گوشی‌های لوکس از مسیر مسافری

آی‌تی‌من- مسافران سفرهای خارجی، در صورتی که موبایل خود را از خارج کشور تهیه کرده اند باید برای ثبت دستگاه، عوارض آن را در گمرک به صورت حضوری پرداخت کنند. با اجرایی شدن ثبت حضوری تلفن همراه مسافر در مبادی ورودی گمرک و فرودگاه ها از مهر ماه سال جاری، دیگر امکان سوءاستفاده از رویه واردات مسافری وجود نداشته و تطهیر گوشی‌های قاچاق لاکچری توسط خرید و فروش پاسپورت مسافران سفر‌های خارجی پایان یافته است.

نوید رضا کیوانی کارشناس حقوقی با بیان اهمیت رعایت تشریفات گمرکی در واردات موبایل به صورت مسافری گفت: قاعده کلی در فرآیند واردات عموم کالاها به طوری است که تشریفات گمرکی تماماً در هنگام ورود کالا به کشور و قبل از عبور از مبادی گمرکی صورت پذیرد. از همین رو، ماده 38 قانون امور گمرکی، خروج کالا از اماکن گمرکی را مستلزم انجام تشریفات گمرکی می‌داند.

به گفته کارشناسان سامانه همتا، واردات موبایل به صورت همراه مسافر می‌بایست با احراز هویت دقیق و تشخیص غیر تجاری بودن و انجام تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود چرا که در غیر این صورت امکان سوء‌استفاده از اطلاعات هویتی مسافران و ثبت گوشی به نام آن‌ها وجود دارد.
 
کد مطلب : ۲۷۴۸۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين