کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سازنده آیفون مودم سلولی می‌سازد

ايسنا , 23 آذر 1399 ساعت 14:59

شرکت اپل ساخت مودم سلولی (Celular) را برای دستگاه‌های آینده خود آغاز کرده است.آی‌تی‌من-  جانی سروجی، نایب رییس فناوری‌های سخت افزاری اپل در دیدار مجازی این شرکت با کارمندانش این موضوع را فاش کرده است. چنین اقدامی به اپل اجازه می‌دهد تراشه‌های تولید خود را جایگزین محصولات شرکت کوالکام کند. ارزش سهام کوالکام در پی انتشار این خبر ۶.۳ درصد 
سقوط کرد.

به گفته منابع آگاه، سروجی اظهار کرده که ما امسال طراحی یک مودم سلولی داخلی را آغاز کردیم که به ما اجازه می‌دهد یک تغییر استراتژیک کلیدی دیگر را انجام دهیم. سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک بلندمدت مانند این مورد بخش مهمی از توانمندسازی محصولات‌مان و اطمینان از این است که منبع غنی از فناوری‌های نوآورانه برای آینده‌مان داریم.

مودم سلولی یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک تلفن هوشمند است و کمک می‌کند تماس‌های تلفنی و اتصال به اینترنت از طریق شبکه‌های سلولی انجام گیرد.

به گفته سروجی، خرید یک میلیارد دلاری کسب و کار مودم شرکت اینتل در سال ۲۰۱۹ به اپل کمک کرد تیمی از مهندسان نرم افزاری و سخت افزاری برای طراحی مودم سلولی خود ایجاد کند. این مودم یکی از معدود طراحی‌های تراشه بیسیم اپل است.

جدیدترین مدل آیفون با فناوری ۵G از قطعات شرکت کوالکام استفاده می‌کند. پیش از آن اپل سال‌ها از قطعات اینتل استفاده می‌کرد و سپس واحد مذکور این شرکت تراشه سازی را خریداری کرد.

سروجی به زمان آماده شدن این تراشه اشاره‌ای نکرد اما توافق امتیاز انحصاری سال ۲۰۱۹ میان اپل و کوالکام شامل یک توافق مجوز شش ساله است. کوالکام از شرکت‌های سازنده تلفن همراه بر مبنای امتیازهای انحصاری بی سیمی که در اختیار دارد صرف‌نظر از این که آنها تراشه‌های این شرکت را استفاده میکنند یا خیر، هزینه‌ای دریافت می‌کند.

در این دیدار مجازی، برنامه دیگر اپل که طراحی پردازنده جدید M۱ است، مورد اشاره قرار گرفت. سروجی گفت: اپل روی خانوادهای از تراشههای مک کار می‌کند و سرگرم برنامه ریزی برای ارتقاهایی است که عملکرد بهتری از سریع‌ترین تراشه‌های ساخت اینتل دارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل سال‌هاست مهندسانی از شرکت کوالکام را برای کمک به ساخت این مودم استخدام کرده و دفاتر این شرکت در سان دیه گو، کالیفرنیا و اروپا به کار در این زمینه متمرکز هستند.
 


کد مطلب: 275046

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/275046/سازنده-آیفون-مودم-سلولی-می-سازد

ITMen
  https://www.itmen.ir