۰

چهارمین سایت 5G ایرانسل فردا افتتاح می‌شود

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۵
چهارمین سایت 5G ایرانسل فردا افتتاح می‌شود
چهارمین سایت 5G ایرانسل فردا افتتاح می‌شود

آی‌تی‌من- حسن بولوردی در جریان نشست تخصصی «واگذاری باند فرکانسی ۳۵۰۰ مگاهرتز و توسعۀ نسل پنجم تلفن‌همراه» در ششمین نمایشگاه سالانه اینترنت اشیا افزود: ایرانسل در ادامه طی یک برنامۀ دقیق و فشردۀ مطالعاتی و عملیاتی در سال‌های ۹۸ و ۹۹ برای راه‌اندازی شبکۀ کاربردی و واقعی 5G، موفق به راه‌اندازی نخستین سایت نسل پنج ایران در اول مرداد ماه ۱۳۹۹ شد و پس از افتتاح دو سایت دیگر در ساختمان مرکزی خود و دانشگاه تربیت‌مدرس، فردا (سه شنبه) چهارمین سایت تجاری 5G ایران و ایرانسل در بوستان آب و آتش، از طریق ارتباط زندۀ ویدیویی، با حضور مدیرعامل ایرانسل و مهمانانی از وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در نمایشگاه، برای استفادۀ عموم راه‌اندازی می‌شود. به این ترتیب، علاوه بر کاربرانی که دارای گوشی‌های با قابلیت پشتیبانی از 5G هستند، حتی کاربرانی که گوشی تلفن‌همراهشان قابلیت اتصال به شبکۀ نسل پنج را نداشته باشد هم می‌توانند به صورت Hotspot و با استفاده از پوشش مودم وای فای 5G ایرانسل، تفاوت در سرعت را تجربه کنند.

وی ادامه داد: در اسفند ماه نیز، سایت‌های 5G بعدی ایرانسل در کیش و شیراز راه‌اندازی می‌شوند.

معاون فنی و مهندسی ایرانسل گفت: ایرانسل در راه‌اندازی 5G، علاوه بر استفاده‌های تجاری و ارائۀّ خدمات به مشترکان خود، اهداف علمی و پژوهشی و نیز فرهنگ‌سازی برای توسعۀ کاربست‌های آن را نیز از نظر دور نداشته و همزمان، مطالعۀ 6G را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

بولوردی همچنین در بخش دیگری از این نشست، با بیان اینکه 5G بدون فیبر، مفهوم و کارایی نخواهد داشت، بر ضرورت ورود رگولاتوری و سیاست‌گذاری در زمینۀ توسعه و تأمین فیبرنوری تأکید کرد.

وی با بیان مشکلات موجود در توسعۀ سایت‌های جدید به دلیل افزایش نرخ ارز و پیچیدگی اخذ مجوز سایت جدید، افزودن لایه‌های جدید در سایت‌های موجود را سریع‌ترین راه‌حل ارتقای کیفیت خدمات اینترنت دانست.


 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۵۶۷۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين