کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ورود گوشی‌های با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی

برنا , 29 بهمن 1399 ساعت 14:30

دوربین گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و چندین موبایل با دوربین اصلی بالاتر از ۱۰۰ مگاپیکسل وارد بازار شده‌اند. حالا به نظر می‌رسد شاهد استفاده از چنین دوربین‌هایی در جلوی گوشی‌ها و به عنوان دوربین سلفی باشیم.آی‌تی‌من-  طبق اعلام یک منبع موثق حوزه فناوری به نام «Digital Chat Station»، یک گوشی با دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی (در حقیقت ۱۰۸ مگاپیکسلی) در راه بازار قرار دارد. با وجود اعلام چنین موضوعی، این منبع اطلاعات بیشتری درباره این دستگاه و حتی سازنده آن منتشر نکرده است.

اگرچه استفاده از دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی برای عاشقان سلفی هیجان‌انگیز خواهد بود، اما این دوربین‌ها ابعاد بزرگی دارند و استفاده از آن‌ها با چالش همراه خواهد بود. در حال حاضر چندین گوشی مانند گلکسی S21 اولترا با دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی در بازار به فروش می‌رسند و این دوربین فضا زیادی را روی پنل پشتی اشغال کرده. با توجه به این موضوع، قرارگیری چنین دوربینی در جلوی دستگاه نیازمند حفره یا برش بزرگی خواهد بود.

این احتمال وجود دارد که شرکت‌ها بجای چنین کاری به سراغ دوربین سلفی پاپ آپ بروند تا تنها در صورت نیاز، کاربران به چنین دوربینی دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، شاید چنین محصولاتی از طراحی مشابه با ایسوس ذن‌فون ۶ و ذن‌فون ۷ بهره ببرند و با استفاده از یک مکانیزم چرخشی، دوربین اصلی را به عنوان دوربین سلفی در اختیار کاربران قرار دهند.

احتمالا یک شرکت چینی اولین گوشی مجهز به دوربین سلفی ۱۰۰ مگاپیکسلی را معرفی و وارد بازار می‌کند و پس آن، کمپانی‌های دیگر در این مسیر گام برمی‌دارند. بنابراین آینده برای عاشقان سلفی روشن خواهد بود.


کد مطلب: 275701

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/275701/ورود-گوشی-های-دوربین-سلفی-۱۰۰-مگاپیکسلی

ITMen
  https://www.itmen.ir