۰

ورود مجلس به تخلف اپراتورها در فروش پهنای باند

تاریخ انتشار
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
ورود مجلس به تخلف اپراتورها در فروش پهنای باند
ورود مجلس به تخلف اپراتورها در فروش پهنای باند

آی‌تی‌من-  احسان قاضی زاده‌هاشمی ‌‌عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص تخلف اپراتورهای تلفن همراه در محاسبه تعرفه اینترنت برخی سرویس‌های صوت و تصویر داخلی اظهار کرد: مجلس در خصوص فروش تمام بهای پهنای باند داخلی که در شورای عالی فضای مجازی مصوب شده نیم بها محاسبه شود گزارش‌هایی دریافت کرده و حتما رسیدگی خواهد شد.

وی در واکنش به بی اطلاعی وزیر ارتباطات از این تخلف تاکید کرد: مجلس در رسیدگی خود به این پرونده اظهارات وزیر را مدنظر قرار خواهد داد که ایشان طی دو سالی که این تخلف در حال رخ دادن بوده آیا واقعا بی اطلاع بوده است یا خیر.

وی همچنین در خصوص اظهارات وزیر ارتباطات درباره اینکه «ساترا یک سازمان قانونی برای ورود به این مسئله نیست» نیز گفت: قطعا بخش عمده ای از پهنای باند و ترافیک اینترنت متعلق به رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر است و ساترا متولی سیاست گذاری و نظارت بر این حوزه است. حداقل در خصوص این دو نقش ساترا انحصار دارد هرچند درباره بحث تعرفه گذاری نقش و وظیفه ای ندارد و تعیین کننده عدد و رقم در این حوزه نیست اما به عنوان یک نهاد سیاست گذار به موضوع تخلف اپراتورها در فروش پهنای باند ورود و اظهار نظر کرده است.

 
مرجع : فارس
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۵۷۳۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين