۰

سایت 5G ایرانسل در کیش افتتاح شد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰
سایت 5G ایرانسل در کیش افتتاح شد
سایت 5G ایرانسل در کیش افتتاح شد

آی‌تی‌من- در این مراسم که روز قبل با حضور ستار هاشمی معاون وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از مدیران محلی برگزار شد، مدیرعامل ایرانسل با بیان اینکه این اپراتور به عنوان نخستین شرکت حوزه ارتباطی که اینترنت موبایل را وارد ایران کرد، همواره در توسعه فناوری‌های جدید پیشرو بوده است، گفت: با ورود ایرانسل به حوزۀ ارایۀ خدمات تلفن‌همراه در ایران، رقابت جدی در این عرصه شکل گرفت و یک رشد و توسعه جدی در حوزه خدمات اینترنت موبایل و خدمات ارتباطی در کشور ایجاد شد. عباسی‌آرند با بیان اینکه پیشروی و تلاش برای راه‌اندازی فناوری‌های نسل جدید، همواره در برنامه‌های اساسی شرکت ایرانسل بوده است، افزود: ما در ایرانسل در دو سال اخیر، روی زیرساخت‌های مورد نیاز برای نسل پنج تلفن‌همراه کار سنگینی انجام دادیم و در حال حاضر شبکه ایرانسل در کل کشور، آمادگی تجهیز به نسل پنج تلفن‌همراه را دارد. وی تأکید کرد: نسل پنج صرفاً یک تغییر نسل و صرفاً افزایش سرعت و کیفیت اینترنت نیست. به تعبیر متخصصان، نسل پنج زیربنای نسل جدیدی از اقتصاد است؛ کسب‌وکار دیجیتال را توسعه می‌دهد و زیست بومی را ایجاد می‌کند که بسیاری از خدمات بتوانند بر بستر آن ارائه شوند، تا توسعه و رفاه را در پی داشته باشد و سرویس‌های جدید را در اختیار مردم قرار دهد. مدیرعامل ایرانسل افزود: ما در ایران خوشبختانه از مرداد امسال راه‌اندازی سایت‌های نسل پنج و ورود این تکنولوژی به کشور را کلید زدیم و امروز این تکنولوژی به جزیره کیش رسید. با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مهرماه امسال، توافق‌نامۀ چندجانبه را با سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات امضا کردیم که یکی از محورهای آن، راه‌اندازی سایت نسل پنج تلفن‌همراه در جزیره کیش بود. خوشبختانه به تعهدمان عمل کردیم و امروز شاهد راه‌اندازی این سایت هستیم. عباسی‌آرند ادامه داد: ذیل این توافق‌نامه، ظرفیت‌های همکاری دیگری تعریف شده که سرویس‌های حوزۀ خدمات شهری و سرویس‌های قابل ارایه بر بستر خدمات ارتباطی بتواند شکل بگیرد. امیدواریم در کارگروهی که با عزیزان تشکیل داده‌ایم، بتونیم این خدمات و سرویس‌ها را در جزیره کیش راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: ما در ایرانسل چند برنامه جدی در راستای توسعه خدمات نسل پنج داریم. یکی از برنامه‌های جدی ما این است که این سرویس را بعد از شیراز و کیش، در بقیه شهرها توسعه دهیم. قدم بعدی بحث بومی‌سازی این فناوری است. ما در حوزه تجهیزات نسل جدید طبیعتا وابستگی داریم و این تجهیزات را از تولیدکنندگان معتبر بین‌المللی تامین می‌کنیم. اما زیرساخت‌های فنی را با کمک نیروهای داخلی ایجاد کرده‌ایم و باتوجه به اینکه بخش عمده‌ای از این تجهیزات قابل بومی‌سازی است، یکی از برنامه‌های جدی ایرانسل این است که ان‌شاء‌الله با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، اقدامات جدی را برای بومی‌سازی این تجهیزات انجام دهیم. البته بخشی را هم شروع کرده‌ایم که ان‌شاءالله در آینده نزدیک به ثمر خواهد رسید و استفاده خواهد شد. مدیرعامل ایرانسل تأکید کرد: کار بعدی که دنبال می‌کنیم، تمرکز روی تحقیقات برای نسل‌های جدید است. با توجه به اینکه دنیا به سمت نسل ۶ در حال حرکت است، ما هم ظرفیت‌های خوب تحقیقاتی در کشور داریم که ان‌شاءالله بتوانیم برای کارهای تحقیقاتی، آمادگی فهم و شناخت و نهایتاً ایفای نقش در توسعه نسل بعد در کشور، آن را به کار بگیریم و پیشگام باشیم.

عباسی‌آرند در پایان ابراز امیدواری کرد که ماحصل این اقدامات، رشد و پیشرفت و توسعه حوزه ارتباطی کشور باشد و افزود: تلاش می‌کنیم همکاری‌های گسترده‌تری را در حوزه ارتباطی شکل دهیم و سرویس‌های هوشمند را به کیش بیاوریم تا کیش را با توجه به زیرساخت‌های خوبی که در منطقه آزاد وجود دارد، به جزیره هوشمند تبدیل کنیم.
 
مرجع : ایرانسل
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۵۸۸۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين