کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یوتیوب برای برخی دستگاه‌ها رفع فیلتر شد

دادستان: برنامه‌ای برای فیلتر کلاب‌هاوس نداریم

مهر , 18 فروردين 1400 ساعت 10:14

دادستان کل کشور گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای فیلتر کلاب‌هاوس نداریم و اقدامات لازم برای رفع فیلتر یوتیوب برای برخی دستگاه‌ها هم انجام شده است.آی‌تی‌من-  محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رفع فیلتر یوتیوب برای برخی از افراد مانند دانشجویان و خبرنگاران را تأیید می‌کنید یا خیر، اظهار کرد: بحث فیلترینگ و رفع فیلترینگ برای دستگاه‌ها در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصویب کرده‌ایم. وی افزود: البته این موضوع را چندین ماه است که تصویب کردیم، دستگاه‌ها حسب مورد هرکدام باید نیازهای خودشان را اعلام کنند تا بعد از اینکه نیازشان به کارگروه رسید در دبیرخانه کارهای لازم انجام شود.

دادستان کل کشور بیان کرد: بنابراین ما این آمادگی را داشتیم، پیگیری هم کردیم، پیرو آن هم به وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه نامه زدیم تا کار انجام شود، مقدماتش فراهم شده است اما دستگاه‌ها مقداری در انجام کار تأخیر دارند. منتظری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا فیلتر کلاب‌هاوس در دستور کار قرار دارد یا خیر، گفت: هنوز راجع به این مساله تصمیم‌گیری نشده است. وی در پاسخ به سوال دیگری درباره آخرین وضعیت پرونده آذری جهرمی گفت: آخرین تصمیمات در این پرونده را باید از کسی سوال کرد که پرونده را در دست دارد.

وی گفت: فضای مجازی امروز جزو ضروریات مردم شده است و می‌تواند یک بستر بسیار ارزشمند باشد و بسیار فواید دارد اما خطرات این حوزه هم بسیار مهم است، دشمن جنگ دیگری را علیه ما در فضای مجازی به راه انداخته است. منتظری بیان کرد: متأسفانه مدیریت فضای مجازی ما فشل، ول و رها است؛ بحث فیلترینگ یک بحث اشتباه است ما نمی‌گوییم فضای مجازی را ببندید بحث ما مدیریت این فضا است. دادستان کل گفت: عده‌ای با مدیریت اشتباهشان در فضای مجازی خون به دل رهبری کرده‌اند، این افراد باید یک روزی جوابگوی این رفتارهای خود باشند.


 


کد مطلب: 276003

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/276003/دادستان-برنامه-ای-فیلتر-کلاب-هاوس-نداریم

ITMen
  https://www.itmen.ir