۰

هواوی با ارزش‌ترین شرکت خصوصی چینی شد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷
هواوی با ارزش‌ترین شرکت خصوصی چینی شد
هواوی با ارزش‌ترین شرکت خصوصی چینی شد

آی‌تی‌من- بر اساس این گزارش، هواوی برترین شرکت تجاری و خصوصی چین بوده که در صنایع مختلفی فعالیت کرده و بیشترین تعداد مشتری را در این بازار به خود اختصاص داده است. 

کل ارزش شرکت هواوی در حال حاضر در حدود 1.1 تریلیون یوآن معادل با 154 میلیارد دلار تخمین زده شده است. 

نکته جالب این لیست فاصله زیاد هواوی با شرکت دوم لیست است. 

در این لیست کمپانی سازنده لوازم‌خانگی Midea Group با ارزشی برابر با 580 میلیارد یوآن در رتبه دوم قرار داشته و شرکت Haitian international با 500 میلیارد یوآن و BYD (Build your Dreams) با 490 میلیارد یوآن ارزش در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این چهار شرکت در حوزه‌های مختلف از جمله هواوی در مخابرات و گوشی هوشمند، Midea در لوازم خانگی، BYD در صنعت اتومبیل و Haitian در صنعت قالب‌های پلاستیک فعالیت می‌کنند. 

اما نکته مشترک هر چهار شرکت ارائه محصولات با کیفیت و برتر بازار است زیرا آنها توانسته‌اند کنار هم بیش از 50 درصد از کل ارزش بازار چین را به خود اختصاص دهند.  هواوی یکی از مهم‌ترین بازیگران صحنه بازار چین است که حتی شرکت‌های دیگر این لیست مانند Haitian نیز قسمت زیادی از رشد بالای خود را مدیون سفارش‌های با ارزش و بزرگ هواوی هستند. 

در همین زمینه مدیر عامل و مدیر بخش تحقیقات شرکت Hurun صحبت‌هایی در مورد شرکت هواوی ارائه کرده است.

«هواوی به خاطر فناوری 5G خود بسیار مشهور شده است، اما این شرکت بخش زیادی از درآمد خود را از بخش مشتریان خود به دست می‌آورد. 

هواوی یکی از موفق‌ترین شرکت‌های چینی است که با سرعت زیادی تغییر کرده و رشد خوبی را تجربه کرده است.

حتی اخیرا و پس از بروز مشکلات متعدد، باز این شرکت توانسته جایگاه خود را به عنوان یکی از شرکت‌های برتر بازار حفظ کند.»

هواوی در آستانه برگزاری کنفرانس سالانه خود Huawei Developer Conference نیز قرار دارد که در آوریل برگزار خواهد شد و نشانی دیگر از روند با ثبات کمپانی به سوی جلو است.

 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۶۰۱۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما