۰

وعده راه‌اندازی سامانه جامع اموال تملیکی تا پایان خرداد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸
وعده راه‌اندازی سامانه جامع اموال تملیکی تا پایان خرداد
وعده راه‌اندازی سامانه جامع اموال تملیکی تا پایان خرداد

آی‌تی‌من- جلسه کمیته راه‌اندازی سامانه جامع اموال تملیکی روز قبل با حضور محمد علی افتخاری رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، صنایع نماینده سازمان بازرسی کل کشور در بحث سامانه‌ها، هندیانی معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سایر نمایندگان دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: از اسفند سال گذشته تا به امروز و با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و رییس قوه قضائیه این سازمان توانسته است کارهای بزرگی در حوزه تعیین تکلیف، ساماندهی انبارها و .. انجام دهد.

افتخاری از اجرای طرح حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی طی سه ماه آینده خبر داد و افزود: این اقدام در راستای سلامت اداری و شفافیت عملکرد بخش‌های مختلف سازمان انجام می‌شود که می‌تواند به بالا رفتن فضای رقابتی حراج‌ها کمک کند. ضمن اینکه تمامی اطلاعات حراجی‌ها در دسترس و اختیار عموم قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی و رویکرد سازمان راه اندازی سامانه جامع اموال تملیکی تا پایان خردادماه است، اظهارداشت: اتصال برخط تمام انبارهای اموال تملیکی در سراسر کشور جزیی از این پروژه است و با راه اندازی این سامانه و اتصال سازمان‌های مرتبط در این بخش، ضمن رصد کالا از زمان کشف تا تعیین تکلیف آن، کمک شایانی به تعیین تکلیف بموقع کالاهای تملک شده می‌کند که نتیجه آن حذف کالاهای سنواتی و رسوبی خواهد بود.

رییس هیات مدیره سازمان اموال تملیکی با بیان اینکه این سازمان امین اموال دولت و حافظ حقوق ملت است، به اجرای قانون توسط سایر دستگاه‌های عضو این سامانه جامع اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌ها باید وظایف قانونی خود را انجام دهند تا این حلقه متصل بماند که لازمه این کار به روزرسانی سامانه جامع اموال تملیکی می باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه جلسه مجمع فوق العاده سازمان اموال تملیکی روز دوشنبه مورخ 23 فروردین 1400 برگزار می‌شود، گفت: از ابتدای اسفندماه و بعد از قبول مسئولیت با تمام توان و ظرفیتی که وجود دارد به دنبال عملیاتی شدن تعیین تکلیف سریع و صحیح کالاها، ساماندهی انبارها، شفاف‌سازی در روند امور اداری و سایر بخش‌ها هستیم که تا پایان خرداد ماه سالجاری با تلاش مضاعف همکاران در سازمان می توانیم اتفاقات خوبی رقم بزنیم.

در ادامه جلسه نماینده سازمان بازرسی با اشاره به نقش و جایگاه سازمان جمع آوری فروش اموال تملیکی بیان داشت: این سازمان در حوزه قاچاق اثرگذار است و نقش مهمی را ایفا می کند. این سازمان با تعیین تکلیف درست پرونده‌ها، زحمات تمامی ارگان‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به ثمر می رساند.

وی افزود: اطلاعات کالا در حوزه قاچاق به محض کشف باید در سامانه ثبت شود تا همه سازمان‌های متصل، بتوانند از بدو ورود کالا تا زمان تعیین تکلیف، وضعیت کالا را رصد کنند که این کار باعث از بین رفتن فساد احتمالی و شفاف سازی امور و فرآیندها می‌‌شود.

در پایان جلسه هندیانی معاون ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز با حمایت از اقدامات صورت گرفته، تصریح کرد: از زمان کشف تا تعیین تکلیف کالا با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم و باید با تلاش جهادی هر چه سریعتر سامانه‌ها فعال شود تا ضمن تسریع در روند امور بتوان با دقت، در هر زمان و هر مکان گزارش کاملی از روند پیشرفت پرونده‌ها داشته باشیم.

در پایان این جلسه به پیشنهاد رییس سازمان اموال تملیکی مقرر شد، هر هفته جلسات مربوط به این سامانه با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا برگزار و گزارش آن نیز برای اعضای کمیته ارسال شود.
 
مرجع : سازمان اموال تملیکی
کد مطلب : ۲۷۶۰۶۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين