۰

بیانیه انجمن فناوران زنجیره بلوک در مورد ضرب و شتم یکی از اعضا

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹
بیانیه انجمن فناوران زنجیره بلوک در مورد ضرب و شتم یکی از اعضا
بیانیه انجمن فناوران زنجیره بلوک در مورد ضرب و شتم یکی از اعضا
 
آی‌تی‌من- متن بیانیه انجمن فناوران زنجیره بلوک به این شرح است:

«متاسفانه مطلع شدیم که یکی از اعضای متعهد و خدوم انجمن توسط غارتگران اموال عمومی ‌به بهانه‌های مختلف به شهری کوچک کشیده شده و در آنجا توسط چندین نفر مزدور، مورد ضرب و شتم خشونت آمیز قرار گرفته است.

1- انجمن فناوران زنجیره بلوک(بلاکچین) ضمن اعلام حمایت کامل از مهندس کاوه مشتاق، که از  پیشروان صنعت بلاکچین کشور هستند، و تقدیر و تحسین از تعهد اجتماعی ایشان در اهتمام به گسترش دانش بلاکچین و اطلاع رسانی به مردم در مورد پروژه‌های فریبکارانه و مزورانه ای که قصدی جز تاراج اموال عمومی‌و خارج کردن آنها از کشور ندارند، چنین خشونت‌هایی را به شدیدترین وجه محکوم می‌کند.

2- انجمن فناوران زنجیره بلوک اعلام می‌کند که تمام قد پشتیبان اعضای متعهد و خدوم خود است، چرا که افراد متعهدی که در حال فعالیت در صنعت بلاکچین می‌باشند از پیشتازان عرصه‌های فناوری جهانی هستند و وجود این دست از عزیزان در جامعه لازم است؛ اما متاسفانه برخی از افراد سودجو  انتقاد را بر نمی‌تابند و به جای پاسخگویی به سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های امنیتی و بانک مرکزی، افراد  فناور حوزه بلاک چین را که به صورت داوطلبانه به منظور آگاهی مردم پیش قدم می‌شوند را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، لذا انجمن تمامی ‌بازوهای اجتماعی، حقوقی، علمی ‌و رسانه‌ای خود را به کار خواهد بست، تا مشت فریبکاران را بگشاید و دستهایشان در حلقه‌های سرد قانون قرار دهد.

3- انجمن فناوران زنجیره بلوک بدینوسیله به نهاد‌های امنیتی – اقتصادی و قضایی هشدار می‌دهد که موج جدیدی از پروژه‌های فریب بلاکچینی و شَید کوین‌هایی که کاری جز شیادی ندارند برای تاراج اموال عمومی ‌بسیج شده‌اند.

4- انجمن فناوران زنجیره بلوک بدینوسیله به نهاد‌های امنیتی – اقتصادی و قضایی هشدار می‌دهد که اکنون این تاراج گران اموال عمومی تا به حدی گستاخ شده‌اند که به صورت سازمان یافته اقدام به بازاریابی هرمی‌ و چند سطحی برای فریب طعمه‌های بی گناه خود کرده و به صورت سازمان یافته اقدام به حذف و خفه کردن منتقدان خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند، به صورت خشونت آمیز و سازمان یافته تلاش برای ارعاب منقدین خود می‌کنند و از هر ابزار قانونی و غیر قانونی نیز برای رسیدن به اهداف پلید خود بهره می‌برند.

5- انجمن فناوران زنجیره بلوک به غارتگران اموال عمومی ‌هشدار می‌دهد که ایران را ترک گفته و دام خود را در جای دیگری بنهند و بدانند که کامیونیتی و انجمن، سی مرغ و عنقای عرصه بلاکچین کشور هستند و اجازه جولان به فریبکاران نخواهند داد.

6- انجمن فناوران زنجیره بلوک از همه اعضای خود می‌خواهد بدون فوت وقت به تلاش خود برای روشنگری و اطلاع رسانی در مورد این فناوری در سطح کشور وشناساندن پروژه‌های فریب ادامه دهند و در این راه از ملامت هیچ ملامت گر خصوصی و دولتی نهراسند.

7- انجمن فناوران زنجیره بلوک از بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار کشور می‌خواهد به این موضوع ورود کنند و با غارتگران اموال عمومی‌که بدون مجوز‌های قانونی برای پروژه سرشار از فریب و نیرنگ خود، اقدام به تامین مالی جمعی در سطح کشور کرده و در حال خروج سازمان یافته روزانه چندین میلیون دلار ارز از کشور هستند، برخورد کنند.

باید توجه داشت در صورت خروج این افراد از کشور امکان از دست رفتن کلیه دارایی‌ها و سرمایه مردم به راحتی فراهم میباشد زیرا این افراد به صورت غیر قانونی و مغایر با مقررات بانک مرکزی در حال فعالیت می‌باشند و با تمرکز بر بازار ایران به راحتی قابلیت کلاه برداری را خواهند داشت و در صورت عدم برخورد نهاد ناظر  امکان بروز ضرر هنگفت چند صد میلیون دلاری برای مردم و کشور وجود خواهد داشت.

8- انجمن فناوران زنجیره بلوک از کاربران علاقه‌مند به حوزه رمزارز‌ها می‌خواهد تا هشیار باشند و در دام پروژه‌های فریب و نیرنگ رنگارنگی که برای تاراج اموال شما و اخیرا در بسته بندی‌های شیک کارآفرینانه و ایرانی اما همچنان شیادانه و مزورانه، بسته بندی شده‌اند، نیفتند.

در پایان اعلام می‌داریم که انجمن فناوران زنجیره بلوک(بلاکچین) بدون هیچ خللی به رسالت خود که همانا آگهی بخشی به همه آحاد جامعه در حوزه فناوری بلاکچین است ادامه خواهد داد.»گفتنی است که 5 روز پیش، کاوه مشتاق با انتشار توییتی، اعلام کرد که برای شکایت از «سینا استوی» به دادگاه بادرود مراجعه کرده بوده که پس از خروج از دادگاه، 5 موتورسوار جلوی خودروی او را گرفته و مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.
 
 
 
کد مطلب : ۲۷۶۱۰۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما