۰
داده‌‌ها در چین می‌ماند

اپل تمامی شروط دولت پکن را پذیرفت

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴
اپل تمامی شروط دولت پکن را پذیرفت
اپل تمامی شروط دولت پکن را پذیرفت

آی‌تی‌من-  اپل در حال تکمیل یک پایگاه داده جدید در چین است که در منطقه گویانگ واقع است و تمامی ‌داده‌‌های شخصی مشتریان چینی اپل در آن ذخیره خواهد شد.

دولت چین از سال 2016 تمامی‌شرکت‌‌های فناوری خارجی را ملزم به ذخیره سازی داده‌‌های شخصی اتباع این کشور در داخل چین کرده تا از سوءاستفاده دولت‌‌های خارجی و تهدید امنیت ملی خود توسط رقبایی همچون آمریکا جلوگیری کند. مرکز داده جدید اپل در چین که در یک منطقه دورافتاده کوهستانی واقع است تا ماه آینده تکمیل می‌شود و یک شرکت فناوی وابسته به دولت چین مدیریت آن را بر عهده می‌گیرد.

اپل قبلا به منظور تبعیت از قوانین داخلی چین تمامی‌داده‌‌های مربوط به خدمات کلود خود را هم به سرور‌هایی در داخل چین منتقل کرده بود. اطلاعات سرور‌های آی کلود اتباع چین قبلا در خارج از این کشور نگهداری می‌شدند. چین پیش از این تهدید کرده بود اگر اپل و شرکت‌‌های فناوری آمریکایی از قوانین پکن در مورد نگهداری داده‌‌های کاربران در داخل خاک ان پیروی نکنند، جلوی فعالیت آن‌ها را می‌گیرد. طرح چین در این زمینه به دروازه طلایی مشهور شده که اجازه نمی‌دهد هیچ بخشی از اطلاعات دیجیتال مردم چین در خارج از این کشور ذخیره شده و به دست کشور‌های متخاصم بیفتد.

اپل به منظور تامین نظر مقامات چینی کلید‌های رمزگشایی از داده‌‌های کاربران محلی را نیز از آمریکا به داخل این کشور منتقل کرده است. شرکت چینی GCBD مسوول مدیریت داده‌‌های کاربران چینی اپل است و بر روند ساخت دیتاسنتر جدید آن نیز نظارت دارد.

تا به حال هیچ شواهدی وجود نداشته که دولت چین به داده‌‌های مذکور دسترسی داشته و آن‌ها را به طور مرتب بازرسی و بررسی کند. با این حال اقدامات یادشده به مقامات پکن امکان می‌دهد تا هرگونه تلاش برای خرابکاری یا تحریک خارجی را ردگیری و به سرعت شناسایی کنند.

اپل همچنین اپلیکیشن‌‌هایی مغایر با قوانین داخلی چین را نیز از اپ استور خود پاک می‌کند تا رضایت دولت پکن را جلب کند. این نرم افزار‌ها معمولا با هدف انتشار اطلاعات دروغین در مورد دولت چین و تحریک به شورش علیه دولت مرکزی، ترویج همجنسگرایی، روابط غیراخلاقی و غیره عرضه می‌شوند.
 
مرجع : فارس
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۶۳۹۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين