۰
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:

دولتمردان آینده از صنعت ICT حمایت کنند

تاریخ انتشار
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴
دولتمردان آینده از صنعت ICT حمایت کنند
دولتمردان آینده از صنعت ICT حمایت کنند

آی‌تی‌من-   مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره میزان مشترکان اینترنت ثابت در این شرکت و رضایتمندی آنان گفت: ما در خدمات باند پهن، حدود ۵ میلیون و پانصد هزار مشترک داریم. ۵۵ درصد از سهم بازار اینترنت در کشور در اختیار شرکت مخابرات است. ۱۷ شرکت FCP نیز ۴۵ درصد از سهم این بازار را دارند. 

تعداد مشترکان ما، در سال گذشته رشد داشته و در همین دوماهه ابتدایی سال جدید نیز در تعداد مشترکان رشد داشتیم. استقبال مردم از شرکت مخابرات رو به افزایش است، البته ما اعتقاد داریم که همه کسانی که در این صنعت هستند باید سود ببرند، از اینکه شرکت‌های FCP دیگر که زیرساختشان از سمت مخابرات تامین می‌شود هرچه خدمات بیشتری به مردم بدهند ما خوشحال می‌شویم. ما زیرساخت‌ها را در اختیار شرکت‌ها گذاشتیم و رقابتی با آن‌ها نداریم. 

سلطانی درباره اقداماتی که برای افزایش رضایت مشتریان در این چندماه داشتند نیز گفت:” رضایت مشتریان برای ما خیلی ارزشمند و مهم است. در این باره می‌توان به یکسان سازی سیستم پاسخگویی مرکز تماس ۲۰۲۰ در ۲۴ استان، به نام سیستم کشوری آیوین که به منظور ایجاد تجربه یکسان در مشتریان در سراسر کشور راه‌اندازی شده است اشاره کرد که پایش وضعیت مرکز تماس ۲۰۲۰ در کشور با برگزاری جلسات مستمر ماهیانه و بررسی گزارش‌های ماهیانه و شناسایی فرصت‌های بهبود خدمات. به کارگیری DLMO، به منظور تنظیم خودکار تنظیمات خط مشتریان و برگزاری جلسات رضایت مشتری با هدف بررسی تماس‌های مشتریان با مرکز ۲۰۲۰ جزو کارکردهای آن است.

وی در ادامه افزود: ما تماس‌هایی که از سمت مردم با این مرکز گرفته می‌شود و مشکلاتی که می‌گویند را تحلیل می‌کنیم و روی این تحلیل‌ها اقدام و پیگیری‌های مستمری داریم. کار‌های زیادی برای رضایتمندی مشتریان انجام شده و در حال انجام است. ما در حال حاضر تقریبا میانگین زمان انتظار مشتری برای صحبت با اپراتور در کشور و حتی در تهران را به کمتر از ۶۰ ثانیه رساندیم.

وی ادامه داد: در برخی از استان‌ها ۵ ثانیه است و این موضوع برای ما خیلی مهم و ارزشمند است و ما در حال نزدیک شدن به استاندارد و حتی بهتر از آن هستیم. در تهران در زمان شلوغی، میانگین زمان انتظار حدودا ۱۲۰ ثانیه است که در تلاش برای کاهش این عدد هستیم. سطح سرویس ما در تهران ۶۹ درصد و در برخی از استان‌ها ۹۹ درصد است. 

نقش مخابرات در انتخابات
مدیرعامل شرکت مخابرات درباره حضور و تاثیر این شرکت در تبلیغات انتخاباتی هم توضیح داد: شرکت ما در بحث زیرساخت‌ها چه در بخش ثابت و چه در بخش سیار کار‌هایی را انجام داد. ما در سه مرحله قبل و حین و بعد انتخابات نقش داریم. قبل از انتخابات، وزارت کشور و شورای نگهبان درخواست‌هایی سخت افزاری و نرم افزاری داشتند که ما انجام دادیم و به آن‌ها کمک کردیم. ما توزیع کننده هستیم و تسهیلاتی را پیش بینی کردیم. ما اقداماتی را در حوزه انتخابات انجام دادیم و همکاری‌هایی هم صورت گرفته و تسهیلاتی را در اختیار صداوسیما و نامزد‌ها قرار دادیم. 

 حمایت از شرکت‌های تحقیقاتی
سلطانی درخصوص مشکلات بودجه‌ای در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: من با سندیکای ICT کشور صحبت کردم، درباره میزان بودجه‌ای که باید به آن‌ها داده شود پرسیدم. کسانی که در این صنعت کار می‌کنند گفتند چیزی حدود ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان باید در این صنعت تزریق شود.

وی ادامه داد: وقتی این عدد کم است تولید دچار رکود می‌شود و در تحقیقات و کار‌های علمی اثر گذار است و جلوی کار محققان را می‌گیرد. وقتی تحقیقات علمی بازار ندارند، دانش و پتانسیل جوانان نخبه و دانشجو‌ها به حرکت در نمی‌آید، سرمایه گذاری نیروی محرکه شرکت‌های دانش بنیان و صنعت ICT است.

سلطانی گفت: ما کارخانه‌هایی در این صنعت داریم که کارمندان و کارگران خودشان را تعدیل می‌کنند چرا که بودجه و توانی برای تولید ندارند، صنعت ICT باید در داخل کشور و در دنیا با شرکت‌های دیگر رقابت کند، ولی حمایتی از این شرکت‌ها نمی‌شود. ما امیدواریم که مانع زدایی‌ها اتفاق بیوفتد و شاهد رشد این صنعت در کشور باشیم."

سلطانی درخصوص حضور در بخش تولید محتوا گفت: شرکت مخابرات وارد بازار دیجیتال نشده و در عمل نیز تاکنون کار مثبتی انجام نشده، یکی از بحث‌هایی که در چندماه اخیر شروع کردیم این است که در تولید و توزیع محتوا هم که بحث مهمی است، ورود کنیم. ما به این بازار مهم توجهی نکردیم و اکنون به حضور مستمر و فعال در این بخش نیز فکر می‌کنیم و بزودی از این محل هم درآمد کسب می‌کنیم. 

 همکاری مخابرات با همه شرکت‌های حوزه ICT
مدیرعامل شرکت مخابرات در ادامه گفت: ما زیرساخت همه شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت اعم از ثابت و همراه را در اختیارشان می‌گذاریم. ما افزایش سرویس دهی به همه اپراتور‌ها را در دستور کار داریم و تفاهم نامه‌هایی هم امضا کردیم و قصد هم افزایی و همکاری داریم. ما می‌خواهیم به عنوان شرکت اصلی رشد کنیم تا بقیه شرکت‌ها هم رشد و توسعه پیدا کنند. سیاست ما همکاری با تمامی شرکت‌های حاضر در صنعت است.

سلطانی درخصوص تاثیر دولت قبل و انتظارات شرکت مخابرات از دولت آینده گفت: ما در حوزه فناوری اطلاعات چه باید می‌شدیم و چه هستیم، پروژه‌ای عظیم و بزرگ است و قصد داریم روی آن تحقیق کنیم تا ببینیم چه اتفاقاتی افتاده است. هر دولتی که در کشور ما روی کار بیاید در حوزه ارتباطات وظیفه سنگینی دارد. چه در بخش زیرساخت چه در بخش سرویس و فضای مجازی. سیاست‌های مقام معظم رهبری در حوزه ICT آنقدر دقیق و جامع است که اگر سرلوحه برنامه‌های راهبردی قرار بگیرد شاهد جهش و رشد در تمامی حوزه‌ها خواهیم بود. 

وی افزود: انتظار ما از دولت آینده این است که در حوزه ICT، تمامی فرامین، دستورات و سیاست‌های رهبر انقلاب را سرلوحه کار و برنامه‌های قرار دهند و به آن‌ها عمل کنند، که اگر اینکار را کنند قطعا موفق می‌شوند و کار پیشرفت می‌کند. حمایت از صنعت و حوزه ICT انتظاری است که از دولتمردان آینده داریم، امیدواریم با تدوین لوایح خوب در دولت و تصویب قوانین خوب در مجلس، بتوان حمایت‌های بیشتری از شرکت‌های خصوصی کرد. بخش خصوصی باید مورد حمایت قرار بگیرد. 

 
کد مطلب : ۲۷۶۶۲۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين