۰

استرالیا سیستم‌های پرداخت اپل و گوگل را قانونمند می‌کند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹
استرالیا سیستم‌های پرداخت اپل و گوگل را قانونمند می‌کند
استرالیا سیستم‌های پرداخت اپل و گوگل را قانونمند می‌کند

آی‌تی‌من- جاش فرایدنبرگ، خزانه دار استرالیا اعلام کرد به دقت مشغول بررسی این موضوع و پیشنهادات دیگری است که در گزارشی برای دولت تهیه شده است.

این گزارش درباره آن است که آیا سرعت توسعه سیستم‌های پرداخت با سرعت پیشرفت فناوری و تغییرات در تقاضای مشتری هم تراز است یا خیر.

سرویس‌هایی مانند اپل پی، گوگل پی و وی چت پی چین طی سال‌های اخیر به سرعت فراگیر شده‌اند اما سرویس‌های مذکور به عنوان سیستم‌های پرداخت طراحی نشده‌اند و در نتیجه خارج از چهارچوب قانونگذاری شده، فعالیت می‌کنند.

بانک تسویه حساب‌های بین المللی (BIS) در اوایل ماه جاری از ناظران مالی جهانی خواسته بود رشد تأثیرگذاری شرکت‌های بزرگ فناوری و اطلاعاتی وسیعی که در اختیار شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، فیس بوک، آمازون و علی بابا قرار دارد را کنترل کنند.

در گزارش ارائه شده به دولت استرالیا، توصیه شده با توجه به قدرت شرکت‌های فناوری به عنوان تهیه کننده سرویس پرداخت، باید وضعیت قانونی کیف پول‌های الکترونیکی مشخص شود.

همچنین گزارش توصیه کرده دولت و صنعت با کمک یکدیگر برنامه استراتژیکی برای اکوسیستم پرداخت وسیع‌تر و یک چهارچوب یکپارچه مجوز دهی برای سیستم‌های پرداخت توسعه یابد.
 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۷۰۸۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين