کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آیفون و اپل واچ تصادف را گزارش می‌کنند

اقتصاد آنلاین , 12 آبان 1400 ساعت 13:19

اپل تصمیم دارد ویژگی تشخیص تصادف خودرو و شرایط اضطراری را در گوشی‌ های آیفون و اپل واچ ارایه کند.آی‌تی‌من- به گزارش  theverge، اپل روی ویژگی جدیدی در گوشی‌های آیفون و اپل واچ کار می‌کند که تشخیص می‌دهد دچار سانحه رانندگی شده اید و به طور خودکار شماره ۹۱۱ را شماره گیری می‌کند. براساس گزارش وال استریت ژورنال، تصمیم فعلی اپل این است که چنین قابلیتی را در سال آینده عرضه کند.

برنامه «ایمنی شخصی Google» در تلفن‌های پیکسل این ویژگی را دارند که برای کمک گرفتن در هنگام تصادفات اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این ویژگی برای خودرو‌هایی با قابلیت برقراری ارتباط فراهم شده بود.

بسیاری از خودرو‌های امروزی در جاده‌ها به هیچ کدام از قابلیت‌های ارتباطی مجهز نیستند، بنابراین ویژگی تشخیص تصادف در گوشی‌های آیفون و اپل واچ به این معنی است که رانندگان بیشتری تا زمانی که یکی از این وسایل را در جیب خود داشته یا روی داشبورد خود گذاشته باشند، می‌توانند از کمک‌های فوری در زمان اضطرار استفاده کنند. گفته می‌شود این ویژگی حتی سقوط افراد را هم تشخیص می‌دهد. باید دید اپل با چه دقتی می‌تواند تصادفات اتومبیل را تشخیص دهد، چه برسد به سقوط افراد.
 


کد مطلب: 277490

آدرس مطلب :
https://www.itmen.ir/news/277490/آیفون-اپل-واچ-تصادف-گزارش-می-کنند

ITMen
  https://www.itmen.ir