۰
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی:

استفاده همراه‌اول از توان متخصصان ایرانی باعث افتخار است

تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶
استفاده همراه‌اول از توان متخصصان ایرانی باعث افتخار است
استفاده همراه‌اول از توان متخصصان ایرانی باعث افتخار است

آی‌تی‌من-  مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه‌اول با تشریح مباحثی چون نسبت ترافیک ۲۰ به ۸۰ درصدی پهنای باند داخلی به بین الملل و سرعت رشد مصرف اینترنت به صورت میانگین سالانه ۵۰ درصد به جز دوران کرونا که تا ۸۰ درصد رشد مصرف را شاهد بودیم، به میزان رشد ترافیک داخلی پرداخت و گفت: با وجود اینکه ظرف دو سال گذشته شاهد رشد ۲.۵ برابری مصرف اینترنت موبایل در کشور بودیم، در همان بازه زمانی، میزان ترافیک داخلی روی شبکه ما از ۳۰ به حدود ۶۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

اخوان بهابادی گزارشی مفصل از میزان توجه و سرمایه‌گذاری همراه‌اول در ایجاد دیتاسنترها که نقش کلیدی در راهبری شبکه ملی اطلاعات دارند نیز داشت و گفت: با توجه به اینکه ۴۰ درصد حجم مصرف اینترنت کشور مربوط به همراه‌اول است، ایجاد و توسعه چنین زیرساختی برای سرویس دهی مطلوب‌تر به مشترکان اینترنت کشور ضروری است و روند افزایش ظرفیت فوق العاده دیگری را نیز در دستور کار داریم.

وی راه‌اندازی «مرکز تحقیق و توسعه همراه‌اول» را اقدام مهم دیگری در بازه زمانی 2 سال اخیر دانست و در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه کل تجهیزات شبکه خارجی بود، انجام این کار یک ضرورت به حساب می آمد و خیلی جدی پای آن ایستادیم و بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی را برای سال اول فعالیت این مرکز اختصاص دادیم.

مدیرعامل همراه‌اول گفت: اما همین مرکز سال گذشته ۱۲۰۰ میلیارد تومان قرارداد بومی سازی و تولید داخلی آنتن با شرکت‌های مختلف داخلی منعقد کرد؛ همچنین در 6ماهه نخست سال‌جاری نیز ۴۰۰ میلیارد تومان برای تولید لینک‌های رادیویی، سوییچ و روتر قرارداد منعقد کرده‌ایم.

هیأت بازدیدکننده از دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی ضمن آشنایی با بسترهای فنی و پلتفرم‌های دیجیتالی مانند روبیکا، شاد (بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور)، ذره بین و ... که تماما توسط متخصصان و مهندسان ایرانی توسعه یافته اند، در جریان تنگناها و کمبودهای حوزه «محتوا» نیز قرار گرفتند.

حجت الاسلام سعیدرضا عاملی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی هم در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش‌های گسترده همراه‌اول با رویکرد دغدغه مندانه نسبت به استفاده از توانمندی متخصصان داخلی برای توسعه پلتفرم‌های دیجیتال اظهار کرد: باعث افتخار است که همراه‌اول چنین اقدامات گسترده ای را با استاندارد بالا به سرانجام رسانده است.
 
مرجع : شرکت ارتباطات سیار
کد مطلب : ۲۷۷۵۴۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين