۰

پایداری شبکه موبایل؛ تماس در مناطق زلزله‌زده رایگان شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷
پایداری شبکه موبایل؛ تماس در مناطق زلزله‌زده رایگان شد
پایداری شبکه موبایل؛ تماس در مناطق زلزله‌زده رایگان شد

آی‌تی‌من-  پس از وقوع دو زمین لرزه ۶.۳ و ۶.۴ ریشتری در استان هرمزگان، شبکه همراه‌اول در شرایط پایدار بوده و با وجود افزایش ترافیک تماس، پیامک و دیتای پس از وقوع زلزله، در حال ادامه خدمت رسانی به مشترکان این اپراتور است.

با وجود وقوع زمین لرزه‌های نسبتاً شدید روز گذشته، هیچ یک از سایت‌های همراه‌اول در مناطق زلزله زده دچار تخریب و یا سقوط نشده و قطعی تعدادی از سایت‌ها بخاطر قطعی فیبرنوری است که کارشناسان بخش‌های ذیربط در حال برطرف کردن مشکل هستند. همراه‌اول با توجه به گستردگی و پایداری شبکه خود اعلام آمادگی کرده تا در صورت درخواست اپراتورهای دیگر، از طریق رومینگ ملی، میزبان مشترکان آنها نیز باشد. با هدف تسهیل برقراری ارتباط در شرایط اضطراری، سرویس تماس صوتی درون شبکه (همراه‌اول با همراه‌اول و تلفن ثابت) مشترکان اپراتور اول در مناطق زلزله زده استان هرمزگان، تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ رایگان خواهد بود.

3 روز قبل در ساعت‌های‌ ۱۵ و ۳۷ دقیقه و ۱۵ و ۳۸ دقیقه، دو زمین لرزه‌ به بزرگی ۶.۴ و ۶.۳ ریشتر در عمق‌ ۱۵ کیلومتری زمین، در استان‌‌ هرمزگان رخ داد که در استان‌های مجاور هم احساس شد.
ایرانسل نیز اعلام کرد در پی وقوع دو زلزلۀ ۶.۴ و ۶.۳ ریشتری حوالی «فین» در استان‌‌ هرمزگان، شبکۀ ایرانسل کاملاً پایدار و در حال خدمت‌رسانی به مشترکان است. ایرانسل همچنین به مردم زلزله‌زدۀ فین، تا پایان هفته، مکالمۀ رایگان ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، پس از وقوع زمین‌لرزه در حوالی فین در استان هرمزگان، شبکۀ ایرانسل در شرایط پایدار به سر می‌برد و با وجود افزایش ترافیک تماس، پیامک و دیتا، ناشی از نگرانی‌های طبیعی ایجاد شده پس از وقوع زلزله، در حال ادامۀ خدمت‌رسانی به مشترکان است.

با توجه به رعایت اصول ایمنی و بالاترین استانداردهای بین‌المللی در طراحی و ساخت سایت‌های ارتباطی ایرانسل، با وجود وقوع چند زلزلۀ شدید، هیچ یک از سایت‌های ایرانسل در منطقۀ زلزله‌زده دچار مشکلاتی نظیر سقوط، تخریب و آسیب فیزیکی نشده‌اند و اتصال سایت‌های ارتباطی ایرانسل به شبکه و خدمت‌رسانی به مشترکان منطقۀ فین، بدون مشکل در جریان است و صرفاً به دلیل طولانی شدن قطع برق، ۱۲ سایت ایرانسل در کل استان هرمزگان، دچار مشکل موقتی تأمین انرژی شده بوده‌اند که این مشکل با حضور کارشناسان فنی ایرانسل و ارسال دیزل ژنراتور به سایت‌های دچار مشکل، حل شده است.

ایرانسل آمادگی دارد تا درصورت درخواست اپراتورهای دیگر، از طریق رومینگ ملی، میزبان مشترکان آن‌ها نیز باشد.

با هدف تسهیل ارتباطات در شرایط اضطراری، مکالمۀ مشترکان ایرانسل در شهر فین با خطوط ایرانسلی و غیر ایرانسلی، تا پایان هفته، رایگان خواهد بود. اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با رصد ۱۰۰ درصدی شبکه به صورت ۲۴ ساعته، همواره در حالت آماده‌باش قرار دارد تا در صورت بروز و مشاهده کوچک‌ترین اختلال، آن را برطرف کرده و بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را به مشترکان خود ارایه می‌دهد.
 
مرجع : شرکت ارتباطات سیار
کد مطلب : ۲۷۷۵۷۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين